Potkávám pracovníky s vysavačem, vím, že stál město dost peněz. Ale ti pracovníci jen dělají, že uklízejí. Za nimi je pořád spousta odpadu. Nebo Romky také jen dělají, že zametají. Kanály jsou zanesené…

Kdo by se měl starat o čistotu a pořádek ve městě než Technické služby? Chodníky jsou pozvracené. Procházka Opavou je někdy opravdu zážitek pro silný žaludek,“ míní čtenářka.

Hlasujte v anketě

Na její dotaz odpovídá provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

„Na tento dotaz se opravdu těžko odpovídá, neboť sto lidí, sto názorů. Nemyslím si však, že je to s nepořádkem ve městě takové zlé, jak čtenářka píše, o čemž svědčí spíše pozitivní ohlasy různých návštěvníků města Opavy. Naši pracovníci udržují plochy, které jsou majetkem města a jsou ve správě Technických služeb Opava, s.r.o.,“ vysvětluje Girášek s tím, že je logické, že nemůžou být všude najednou.

„Úklid jak strojní mechanizací, tak ruční je prováděn dle harmonogramu čištění po jednotlivých ulicích, a to včetně sobot a nedělí. Centrum města je uklízeno několikrát denně, stejně tak jsou několikrát denně ve dvou směnách vyprazdňovány všechny odpadkové koše,“ tvrdí Girášek.

„Čtenářka se zmiňuje o zanesených kanálech, což je široký pojem, ale předpokládám, že se jedná o uliční vpusti na hlavních průtazích města. K tomuto je nutno podotknout, že se jedná o státní a krajské silnice, které nejsou majetkem Statutárního města Opavy a tudíž ani ve správě naší firmy,“ dodal.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást zde dotazy jak vedení opavské radnice, tak i dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy posílejte na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.schindlerova@denik.cz.