Třetí díl druhé série přinese hned ve svém úvodu zabití tří ukrajinských dělníků z dálky střelnou zbraní. Na staveništi domu na okraji města. Mohla být motivem pachatele xenofobie, nebo šlo o vyřizování účtů mezi konkurujícími si stavebními firmami? Vyšetřovatelé Magda Malá (hraje Petra Špalková) s Martinem Černým (Jiří Vyorálek) musí zkušeného střelce dopadnout dříve, než udeří znovu.

Jak už naznačil závěr druhého dílu, který se odehrával zejména v Opavě a u sousedů v Polsku, Martinův syn Filip a jeho přítelkyně Hana jsou zadrženi za uchovávání střelné zbraně a finanční hotovosti jejího expřítele a hrozí jim obžalování ze spáchání trestného činu. Podaří se Martinovi zjistit, co se ve skutečnosti stalo, a Filipovi a Haně pomoci?

Aniž bychom mohli prozradit víc, kromě tradičních ostravských lokací a výplňkových snímků místních ulic a signifikantních staveb, se tentokrát filmaři a herci vypravili například do Frenštátu pod Radhoštěm ke skokanskému areálu Jiřího Rašky.

Ve skokanském areálu na Horečkách se nacházejí čtyři skokanské můstky (K95, K45, K20 a K9), k jejichž výstavbě daly impuls úspěchy Jiřího Rašky, zejména triumf na desátých ZOH v Grenoblu v roce 1968. V 90. letech bylo při TJ Frenštát vytvořeno Tréninkové centrum a frenštátští lyžaři využívají skokanský areál především k výchově mladých skokanů.

Smutnou realitou však zároveň je, že v současnosti můstky chátrají, už loni sice měla začít přestavba v jeden z nejmodernějších areálů na světě, který by hostil špičkové skokany a závody, ale stále se nic neděje. Místo toho nemají můstky daleko k havarijnímu stavu, a tak zde svá představení předvádějí alespoň filmaři. Třetí díl nové série Stínů v mlze odvysílá Česká televize dnes od 20.15 hodin na „jedničce“.