Patří do generace modelek, které dokázaly zaujmout svou osobností a tím, v čem jsou výjimečné. Obešly se přitom bez skandálů a plastických chirurgů, což většina současných „missek" už nezvládá. Na nebi showbyznysu rychle zazáří s cílem dostat se do povědomí a uhnat bohatého partnera.

Stejně rychle většinou zase pohasnou. Před zapomenutím je neuchrání ani křečovitá snaha udržet se v pozornosti bulváru doslova za každou cenu. Takové triky neměla Monika v povaze ani zapotřebí, a přesto zůstává dál známou osobností. „Ráda se bavím a společnosti se rozhodně nevyhýbám. Jen necítím potřebu volat k tomu fotografy a reportéry," konstatuje příjemně vyhlížející Kravařanka.

Pro bulvár je nezajímavá. Zůstala bydlet v rodném městě, nevymetá večírky, má pořád stejného manžela a pečuje o dvě děti – Nikolu a Davida. Zajímavá je však stále pro předváděcí mola i pro různé televizní stanice. Moderovala Dobré ráno, vařila v kulinářském předvánočním pořadu, vystupovala v pořadu o evropských městech a tančila ve StarDance. K tomu ještě řídí svou kosmetickou firmu a moderuje některé významnější společenské akce.

Nuda jí ani do budoucna nehrozí. Pro další televizní stanici připravuje hned dva nové pořady. První se bude týkat dění v kraji, pozvánek na akce a povídání se známými osobnostmi. Ve druhém nechá diváky nakouknout pod pokličku výroby pořadů. Současně je bude upozorňovat na různé události a zajistí též odpovědi na jejich otázky.

S manželem Petrem Brzeskou se poznala v Kravařích jako patnáctiletý žabec a vzala si ho ve třiadvaceti letech. Od té doby jsou spolu už třináct let a to se podařilo málokteré následovnici. „Je to tlak, který chlapi většinou neustojí. Jejich partnerky by ale pro zachování vztahu musely také leccos oželet. Rozhodnout se mezi účastí na módní přehlídce a vyjížďkou na kole s přítelem může být hodně těžké," míní Monika.

Důvod může být i ten, že hlavním zájmem plasticky zvelebených dívek je drát se na stránky novin v alkoholovém rauši nebo Evině rouše, což se jejich partnerům vůbec líbit nemusí. Mužovu slávu jeho partnerka zpravidla ustojí, ale naopak je to už horší, protože málokterého láká být jen přívěskem slavné ženy. Pokud si nenajde svou vlastní zájmovou parketu, nastává problém.

Manželství Moniky Žídkové dokazuje, že vzájemně kvalitní partnerský vztah za daných podmínek možný je.

Kozmická kráska září ve světě

.Michaela Dihlová. Jednadvacetiletá dívka z Kozmic, které se podařilo prorazit nejen v republice, ale také ve světě. Na módním mole je jako doma, věnuje se ale také návrhářství. Kromě toho, že je Michaela Dihlová neuvěřitelně krásná, má ještě jednu obdivuhodnou vlastnost. Tou je odhodlanost.

Na Českou Miss se pokoušela dostat dvakrát a stále bezúspěšně. Vyšlo to až napotřetí. Michaela se ale už dříve pyšnila několika tituly. Mezi ty nejhodnotnější patří například první místo v Miss World and Europe Junior v roce 2008 nebo vítězství v Miss Praha Open 2008. Přestože si jich velmi cení, za největší úspěch považuje právě letošní finále České Miss, kterým si splnila sen.

I když se neprobojovala ani do superfinálové sedmičky, byl to pro ni obrovský zážitek. „Jsem se svým výkonem spokojená. Celou dobu jsem se držela svého motta, že si to chci celé užít, a tak se taky stalo. Je to pro mě skvělá zkušenost," svěřila se Michaela Dihlová.

Michaela byla vyslána v září letošního roku reprezentovat Českou republiku do Polska na soutěž Miss Supranational 2012. A opět nezklamala. Kromě titulu Miss Photogenic, který Michaela získala již v semifinále, na své konto připsala i titul druhé vicemiss ve finálovém kole. Stala se tedy třetí nejkrásnější dívkou celosvětové soutěže Miss Supranational 2012.

Modelingu se Michaela Dihlová věnuje už od dvanácti let. O její úspěšnosti svědčí i fakt, že například pracovně vycestovala až do Jižní Koreje. Jejím dalším koníčkem je navrhování šatů, který jí pomáhá realizovat maminka, jež oděvy šije.

Michaela má vystudovanou návrhářskou školu. Ve studiu pokračuje na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. V Kozmicích Michaelu Dihlovou všichni znají. „Jsme na ni hrozně pyšní," svěřil se přednedávnem starosta Kozmic Petr Kozák. „Oceněna byla také na našem plese jako osobnost obce. Pro nás je to určitě výborná reprezentace," dodal.

Michaelu zná osobně a dle jeho slov se jedná o sympatickou dívku. „Kdo ji nezná, v životě by na první pohled neuhádl, kolik toho dokázala. Je velmi milá, příjemná a společenská," pochvaloval si.

Alena Glabazňová, perla mezi hasičkami

.Krása, která bere dech, se někdy skrývá na těch nejneočekávanějších místech. Třeba i mezi hasiči. Živoucím důkazem je půvabná Alena Glabazňová ze Slavkova, která se skoro přesně před rokem probojovala až do celorepublikového finále Miss hasička.

Alena Glabazňová, tehdy devatenáctiletá, se dostala mezi dvanáct finalistek z celkem třiasedmdesáti přihlášených dívek. O jejím postupu rozhodly hlasy, které účastnicím soutěže posílali lidé přes internet. Byla v říjnovém finále jedinou zástupkyní našeho regionu a při samotném galavečeru v Praze ji držel palce nejen celý Slavkov, ale i další spousta lidí.

Ačkoli nakonec korunku nezískala a zůstala těsně pod vrcholem, její krása, talent i šarm oslovily řadu lidí. Ona sama přitom zůstala nadále skromná a sympatická. „Zklamaná rozhodně nejsem, soutěž byla pěkná, galavečer se povedl a jsem spokojená s celou soutěží. Velmi mile mne pak překvapilo, že mezi námi soutěžícími nebyla žádná rivalita. I když jsme chtěly všechny vyhrát, dokázaly jsme se spřátelit, a dokonce bychom se rády někdy v budoucnu sešly znovu," prohlásila tehdy hned po akci Alena.

Jen o pár týdnů později se jí navíc dostalo jiného ocenění. Alena Glabazňová se jako členka sportovního družstva SDH Slavkov stala tváří nového kalendáře, jejž nafotila společně s profesionálními hasiči z Opavska.

Nejhezčí dívka léta je z Otic

.Karolíně Mališové je teprve patnáct let a pochází z Otic. Jedná se o skromnou dívku, která miluje sport. O letošních prázdninách všem ale vytřela zrak. Vyhrála celostátní soutěž Miss léto 2012.

O soutěži Miss léto, která se každoročně odehrává v Olomouci, se říká, že je generálkou na Českou Miss. Byl to vůbec první boj o titul krásy, který Karolína absolvovala a přihlásila se na něj zcela náhodně. Zároveň také přiznala, že s takovým úspěchem nepočítala.

V současné době Karolína nastoupila na střední hotelovou školu. Když jsme se jí zeptali, co plánuje do budoucna, trochu si zafilozofovala. „Nikdo ještě neví, co se stane, nebo se stát může, a proto neumím dopředu říct, co přesně v budoucnu bude," řekla kráska z Otic.

Zároveň ale dodala, že když už se ptáme, ráda by jednou zkusila účast v České Miss. „Tahle soutěž je pro mě ve světě modelingu a módy asi tou nejdůležitější. Je rozdíl být modelkou nebo být mezi čtrnácti nejkrásnějšími dívkami z celé republiky," svěřila se Karolína, přestože ještě stále zvažuje možnost, že by zkusila prorazit právě i v modelingu.

Na svou účast v soutěži Miss léto vzpomíná ráda, stále ale skromně zůstává nohama na zemi. „Miss léto pro mě byla hlavně zkušenost, byla to má první soutěž. Já měla strašnou trému, nervy, ale v momentě kdy jsem vyšla před všechny diváky a porotu, tak tréma spadla," prozradila Karolína Mališová.

„Soutěž mi ale nějak zvlášť život nezměnila. Stojím pořád pevně na zemi, jen mi možná více otevřela dveře do světa módy, tím myslím zkusit podat přihlášku do nějaké agentury nebo zkusit další soutěže," říká nejkrásnější dívka léta pro rok 2012. Stále ale nezapomíná na svou velkou vášeň – sport. „Sport mi dodává energii a pomáhá udržet si postavu a zdraví, modeling je pro mě zálibou," uzavírá Karolína.

Jejího úspěchu si ale váží také v domácích Oticích. Zdejší starosta se bezprostředně po její výhře nechal slyšet: „Jsme na ni velice pyšní. Je to opravdu pěkné děvče, ostatně jako všechny holky v Oticích. Karolína je ale krásná nadstandardně, takže si toho všimli i ostatní."

Kateřina sbírá jednu korunku za druhou

.Je mladá, krásná a ambiciózní. Takhle by se dala třemi slovy charakterizovat devatenáctiletá Kateřina Knopová z Opavy, která v soutěžích krásy není žádným nováčkem. Kateřina se už může pochlubit úspěchy, jako je první místo v soutěži Miss Baník 2011, druhé místo na Miss Czech Open Čeladná, ale mohli jste ji vidět například i ve finále Miss Model 2011 nebo Miss Reneta 2012.

Naposled si korunku krásy nasadila na hlavu v září, když vyhrála třetí místo v soutěži Miss Caddy 2012, v rámci které ještě získala titul Miss Publikum. „Má drahá mamča mi tak věří, že mě přihlásila do soutěže Česká Miss 2013," uvedla se smíchem Kateřina.

Jestli ji ale na televizních obrazovkách mezi čtrnácti nejhezčími dívkami republiky uvidíme, je ještě nejisté. „Nevím, zda se castingu zúčastním," krčila rameny devatenáctiletá kráska z Opavy. Zároveň ale dodala, že je ještě spousta soutěží krásy, kterých se doposud nezúčastnila, a že je možná ještě vyzkouší.

Mimo soutěže krásy se Kateřina věnuje také modelingu. „Modeling dělám už od patnácti let a opravdu mě to baví. Účastním se nejrůznějších přehlídek, focení, ale také někdy dělám hostesku. Dá se říct, že mým snem je v modelingu něčeho dosáhnout," svěřila se přednedávnem.