Jak redakci sdělil jeden z majitelů, výhody konkurujících si klubů využívají především taxikáři. „Dřív za odvoz zákazníků chtěli sedm stovek, teď chtějí tisícovku,“ nechápavě kroutil hlavou. K tomu známějšímu nočnímu klubu U Pavouka v Nákladní ulici během tohoto roku přibyly hned dva.

Jeden z nich své dveře otevřel v létě v opavských Kylešovicích. „Kamarádi tam byli na otvíračce, prý je tam velký bazén,“ sdělil čtenář, jehož jméno je redakci známé, ale přeje si zůstat v anonymitě. Když se tam redakce nedávno vydala, s otevřenou náručí nás ale neuvítali.

„Tady nemáte co pohledávat, to je soukromý pozemek,“ upozornil nás ramenatý muž s jizvou na tváři. Vzápětí vyběhla sama majitelka. „Není to žádný night club, ale relaxační centrum,“ odbyla nás rychle a zase zmizela za těžkými vraty.

Na další night club – Lucernu v Obloukové ulici – lákají billboardy už od září, kdy byl otevřen. Lucerna je luxusní podnik, který kromě standardních pokojů nabízí také VIP pokoje s vířivkou. Součástí podniku je také bar. Fotografie, které redakce použila, pocházejí se svolením majitele právě z tohoto podniku.

Leona: Vypustila jsem své zboží na volný trh

Nechává si říkat Leona. To ale samozřejmě není její pravé jméno. Její příběh jsme vám částečně přiblížili v minulých vydáních Deníku. Dnes vám přinášíme neautorizovaný rozhovor. Leoně je něco přes čtyřicet, má na první pohled menší nadváhu a je obyčejná řadová Opavanka. Tedy až na to, že se kvůli finanční tísni dala na prostituci.

V civilním životě je prodavačka. V noci se však projevuje i několikrát do týdne její alter ego tzv. lehké ženy, která se ochotně o své tělo dělí s každým, kdo na to má peníze.

Při vstupu do jejího bytu v jednom z paneláků v Opavě-Kateřinkách nic nenapovídá tomu, že jsme na návštěvě u ženy provozující nejstarší řemeslo. Útulný obývák sousedí s kuchyní vyvedenou ve dřevě a koupelnou ozvláštněnou vzrostlým fíkusem stojícím na poličce vedle vany. Až ložnice potvrzuje, že se tu děje často něco více než jen spánek.

Povlečení, šatník, stěny – všechno v barvě růžové. Pouze nedohořelé svíčky u nočního stolku mají barvu spíše tyrkysovou. Vzduch je zde nasátý nedefinovatelnou kořeněnou vůní. Něco mezi vanilkou a skořicí. Leona se začíná pomalu rozpovídávat.

Ví o tom, co děláte v soukromí, někdo z vašeho okolí?

Bůh chraň! Sama před sebou se sice nestydím, ale vím, že ostatní by to nepochopili. Jednou jsem se pokusila svěřit kamarádce. Když jsem ale jenom nakousla obecně tohle téma, tak kámoška začala brblat, jak takové ženské nechápe, že ona by do toho nešla, i kdyby na chleba neměla, a tak podobně. To bylo jasné znamení, že mám raději držet jazyk za zuby. A toho se držím. Vědí o tom jen mí klienti a někdo, kdo mi pomohl se zavést.

Jak jste s tím začala? To asi není jako otevřít si bufet.

Nebylo to sice ze začátku nijak jednoduché, ale jak jsem říkala, měla jsem někoho, kdo mi s tím pomohl.

Kde jste ale třeba sháněla první klienty?

Nezlobte se, ale to si nechám pro sebe. Řekněme, že jsem vypustila své zboží na volný trh. Pak už to bylo jednoduché.

Vyplatí se vám to?

Bez debat. Záleží sice na tom, jak mám zrovna frekventovaný měsíc. Jsou měsíce, kdy se mi podaří vydělat i dvacet tisíc, a na druhé straně takové, kdy zase třeba jenom slabou osmičku, ale i tak… Je to všechno příjem bokem, takže si sice nežiju na vysoké noze, ale konečně neživořím a můžu si ukládat nějaké úspory na penzijní připojištění.

Máte vy osobně nějakou nabídku nebo ceník nabízených služeb?

To víte, že mám. Pořádek dělá přátele a jídelníček spokojeného jedlíka. Většinou se jedná o klasický sex a tam jsem si stanovila cenu na dvanáct set za hodinu. Výjimečně přijde ale někdo se speciálními požadavky jako sado maso, nebo aby se při tom mohl jeho partner na nás dívat, lesbická láska, sex se dvěma muži a podobně. Tam už je to cenově odstupňováno. Do všeho bych ale taky nešla.

Nebojíte se ruky zákona?

Myslíte toho českého pahýlu? (zasměje se) Ne, vážně. Já nemám důvod. Za prvé – kdo by to zjistil? A za druhé – vždyť nedělám nic špatného. Jsem svobodná, nikomu tím neubližuju. Prostě mám ve svém životě o něco víc chlapů než normální ženské a ti mi z lásky a respektu dávají nějaké ty peníze.

V podstatě se kromě váhy neliším od těch mladých modelek, které si berou za manžely o dost starší zazobané podnikatele a podobné typy.

Co je podle vás nejvíce zapotřebí k tomu, aby mohla být žena prostitutka?

Tak opět za prvé já používám raději výraz společnice. Sekretářky už dnes taky nejsou sekretářky, ale asistentky a z vrátných jsou manažeři vstupu a výstupu, tak proč já bych nemohla být společnice? Zapotřebí je k tomu mít hlavně ráda sex, nebýt puritánka, nemít strach a být komunikativní a empatická, protože hodně z klientů se zkraje poměrně stydí. Jinak je to práce jako každá jiná. Většinou ale o dost příjemnější…

Slevové akce v nočním klubu: dívka zdarma
Night club Lucerna otevřel své dveře v září tohoto roku. Navzdory konkurenci, která nyní vznikla na Opavsku, prázdný rozhodně nezůstává. Majitel Lucerny už jeden obdobný podnik vlastní v Českém Těšíně.

„Tenkrát mi známý dlužil peníze, tak jsem se dostal k vlastnictví night clubu. Opavská Lucerna je vlastně jeho druhá pobočka,“ svěřil se. O tom, že je to pro něj dobrý podnikatelský záměr, nepochybuje. „Na návštěvnost si v žádném případě nemohu stěžovat,“ pochvaloval si.

V současné době pod jeho křídly pracuje šest až dvanáct dívek v opavské pobočce, i s klubem v Českém Těšíně je jich kolem třiceti. Kromě standardních pokojů za cenu tisíc sedm set korun, nabízí také VIP pokoj za dva tisíce pět set korun. Jeho součástí je mimo luxusní zařízení také vířivka.

Jako zpestření pro své zákazníky nabízí i slevové akce. „Při útratě nad šest tisíc korun na baru, dívka dle výběru zdarma,“ poutal majitel na svých internetových stránkách. Interiér klubu s dívkami si naši čtenáři mohou prohlédnout na stránkách www.nightclublucerna.cz.

Opavské krásky bývaly drahé i pro Němce

Neznámá není v Opavě ani prostituce formou eskortu. Následující příběh se sice odehrál před lety, ale jeho scénář je aktuální i dnes. Tehdy navštívila hotel a restauraci Oáza v Komárově dvojice postarších pánů z Německa, kteří se do Slezska dostali na služební cestu a manželky zanechali doma. V lokále zůstali ještě po zavíračce a spolu s nimi podobně rozjetá parta mladých kluků z Opavy.

Slovo dalo slovo, osazenstvo obou stolů se sesedlo, panák střídal panáka a zábava se rozjela na plné obrátky. Komolenou směsicí němčiny, angličtiny a češtiny došla posléze řeč i na sex. Z „Bavoráků“ vylezlo, že by ho měli nejraději ještě ten večer a že je škoda, že tam nejsou právě žádné dívky.

V té chvíli se projevil barman. „A nechtěli byste, abych vám nějaké holky domluvil? Bude to akorát něco stát,“ proměnil se v obchodní spojku mladý výčepní. Netrvalo to ani pět vteřin a oba zahraniční hosté souhlasně kývli hlavami. Číšník si odskočil zatelefonovat, během půl hodiny u zadního vchodu zastavilo auto, z něj vystoupil muž, kterému mohlo být něco přes třicet, a spolu s ním dvě vysoké štíhlé krásky.

Bez přehánění, obě ženy vypadaly jako modelky a málokdo z přísedících v restauraci tiše nevydechl úžasem. Obě navíc začaly s oběma pány ze severu plynule hovořit v jejich rodném jazyce. Netrvalo to však dlouho, muži si navzájem něco pošeptali a dívkám i jejich řidiči se omluvili, že požadovaná cena je příliš vysoká.

Dámy tedy odjely a muži strávili dotyčnou noc o samotě. Kdo by to kdy řekl, že opavské společnice budou nad finanční možnosti všemocných obchodníků ze sousedního Německa.

Tomáš Pustka, Klára Jarošová