Nejprve zabodovala ve školním kole, odkud postoupila do okrskového a poté do okresního kola. Jako vítězka okresního kola před nedávnem reprezentovala svou školu také v Ostravě na krajské přehlídce.

I zde se porotě zalíbila a získala první místo jak u odborné, tak u laické poroty. Ze soutěže si kromě obrovské radosti z vítězství přivezla také cenné recitační zkušenosti. Paní učitelka Ondrušková, která Terezku do soutěže přihlásila, považuje vítězné umístění, zvláště u tak malé žákyně, za obrovský úspěch. Je to nejvyšší meta, které mohou takto malé děti dosáhnout, protože 0. kategorie krajským kolem končí.

Terezka je všestranným dítětem. Vše dělá s radostí a velkým zápalem. Jak nám prozradila její maminka, Terezčiným největším koníčkem je škola. Má také ráda zvířátka a až vyroste, chtěla by být veterinářkou nebo paní učitelkou.

Kromě recitace Terezka také ráda zpívá. Letos se jí dařilo také v krajské pěvecké soutěži ZUŠ, konané ve Frýdku-Místku, odkud si taktéž přivezla první místo. Z dalších aktivit má ráda sport, výlety s rodiči, krásně kreslí a také ráda vyrábí keramické výrobky.

Snad se Terezce bude dařit i nadále a přiveze si další významné umístění třeba už příští rok.

Jana Schreierová