Opavské učiliště reprezentovali žáci třetích ročníků Tomáš Tkáč a Vojtěch Chovanec, který se účastnil už podruhé. „Kluci vyráběli část krovu zahradního altánku. Časový limit pro jeho výrobu byl dva dny a porota hodnotila s jakou přesností a precizností je vyroben," komentuje průběh soutěže ředitel učiliště Bedřich Štencel.

Po praktické části následoval test teoretických znalostí. Podle slov ředitele však studentů, kteří by měli zájem se v tesařském oboru vyučit, v poslední době rapidně klesá.

„Poptávka zaměstnavatelů po vyučených tesařích je velká. Zájem žáků však prudce klesá a letošních prváků nemáme ani pět," říká ředitel školy a zároveň dodává: „I přesto, že finančně je velmi náročné tento obor udržet, neplánujeme jeho zrušení a snažíme se o to, aby toto řemeslo nevymřelo."

Regionální kolo Učně tesaře vyhráli žáci z Ostravy a za opavskou dvojicí na třetím místě skončil tým z Havířova. Všechna družstva se utkají v celostátním kole, které se uskuteční v rámci stavebního veletrhu Expo v Brně.