Většina pěstitelů z Opavy a okolí je již z předchozích let zvyklá, zakoupit si sazenice na farmářských trzích pořádaných městem. Ale protože je jejich začátek plánován vždy až po Velikonocích, znamenalo by to posunout první prodejní den trhů až na konec dubna. A to je zvláště pro zahrádkáře příliš pozdě.

„Město Opava se tedy rozhodlo vyjít vstříc prodejcům sazenic a rostlin, a zároveň respektovat možnost prodeje ostatních prodejců na Velikonočních trzích,“ uvedla Monika Štěpánková z kanceláře primátora, která má akci na starosti, a dodala, že klasickým farmářským trhům bude předcházet právě prodej na Jarním tržišti.

První prodejní den je naplánován na pátek 22. března a probíhat bude i v době Velikonočních trhů vždy ve středy, pátky a soboty. Pouze v době konání Velikonočních trhů od 4. do 18. dubna se prodejci přesunou do prostoru před kostelem svatého Vojtěcha na Dolním náměstí. Město věří, že nabízí dobré podmínky, včetně nízkých cen za poskytování prostoru a další služby.

„Ceník či pravidla naleznou noví i stálí prodejci na webových stránkách města, zde se mohou také přihlašovat,“ doplnila informace Štěpánková.

O oblíbené farmářské trhy Opavané nepřijdou. Následovat budou hned po těch velikonočních. Konkrétně budou zaplňovat Dolní náměstí od 26. dubna do 9. listopadu vždy ve středu, v pátek a v sobotu.