Opavské Stříbrné jezero dostane do léta toalety. Povolení jsou vyřízená a stavbu převlékáren se skříňkami a WC by mělo město stihnout ještě před zahájením letní sezony. Hovoří o polovině května.

Toalety bude tvořit sestava z mobilních buněk obložených dřevem. Kromě WC pro muže a ženy bude u jezera i zázemí pro hendikepované návštěvníky a zamykatelné skříňky.

Oblíbené rekreační místo má už upravené břehy včetně nových vstupů do vody, pláže, zasazené stromy, vybudované chodníky včetně cyklostezek a cest. Byla postavena nová lávka přes řeku a podchod pod Rolnickou ulicí, čímž je „Sádrák“ propojen s Městskými sady. Byly vytvořeny dva pontony a postaveny nové převlékárny.

„U sjezdu z Rolnické ulice teď budujeme veřejné toalety, převlékárny a skříňky pro uschování cenností. Další převlékárny postavíme také u pláže na západní straně jezera, kde rovněž vzniknou nová parkovací místa,“ informoval primátor Opavy Tomáš Navrátil.

V rámci druhé etapy revitalizace má být nedaleko jezera postavena rozhledna s výhledem na Jeseníky i Beskydy. „Dál budeme pokračovat v budování chodníků kolem jezera a na úpravě břehů včetně nových vstupů. Upravíme zeleň, zasadíme nové stromy a vybudujeme dětské hřiště s vodními prvky. Všechny další změny chceme dělat tak, aby byl přírodní ráz této oblíbené relaxační a rekreační zóny v maximální míře zachovaný,“ dodal.