Schází se celé rodiny, lidé si v práci berou volno, fabriky zastavují výrobu… Taková je v době odpustu realita nejen v Kravařích, ale napříč celou Prajzskou. Byť uplynulý víkend poznamenalo deštivé počasí, na účast to rozhodně nemělo fatální dopad. Během čtvrtka, pátku, soboty a neděle přišly tisíce lidí. A přitom to nejlepší je na programu až dnes. Večer totiž tradičně na závěr této akce bude odpálen slavnostní megaohňostroj. „Jsem nadšená. Jezdím sem pravidelně a pokaždé je to možnost pobavit se s přáteli, dobře se najíst a užít kopu legrace na kolotočích či jiných atrakcích. Jezdíme ve větší skupině lidí. Má letošní účast přitom ještě nekončí. Jsem totiž velká fanynka skupiny Mirai, která tady zahraje v pondělí. Podívám se pak na ohňostroj a teprve pak vyrazím domů,“ komentovala v sobotu své záměry Jana Konečná.

Její krátké vyjádření ve zkratce přibližuje způsob, jak si Kravařský odpust užívá mladší generace. Zejména řada místních a lidí z okolí nezřídka kdy na této akci stráví všechny dny, kdy se koná. Je to záležitost, podle níž si někteří plánují dovolené, zvou se rodinní příslušníci ze zahraničí a podobně. Odpust v Kravařích dávno překročil hranice nejen Opavska ale i celého kraje. Jeho tradice je dlouholetá. Probíhal už třeba za první republiky. V domácnostech během tohoto období probíhaly „generální“ úklidy. Kromě toho se mimo jiné třeba pekly koláče. Podle zvyku se pak posílaly příbuzným do jiných dědin s pozvánkou na odpustové kafe.

Historický exkurz jsme provedli s Jiřím Otlíkem, který se do Kravař přiženil a žije zde více než dvacet let. „Odpust je v Kravařích oslava na počest patrona našeho kostela Svatého Bartoloměje. Tohle už dnes mladí ale vůbec nevědí,“ popisoval Deníku. Když nadejde odpustová doba, ujímá se hlavního slova v kuchyni a vrhá se na přípravu tradičních receptů: „Připravuji svíčkovou se třemi druhy knedlíků. K tomu máme tradiční modré zelí, kterému se na Prajzské říká krautsalat. Odpoledne si pak u kávy dáme sváteční koláče.“