Také chátrající budovu bývalé nemocnice U Rytířů v centru města se již delší dobu snaží prodat, ale dva roky se to nedaří. Zatím posledním krokem bylo zrušení soutěže na prodej a odhlasování přímého prodeje budovy vítězi zrušené soutěže. Okolnostmi prodeje se již zabýval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a nyní i organizace Transparency International (TIC), která mimo jiné bojuje s korupcí.

„Sledujeme způsob nakládání s nemovitostí Popská 9, obzvlášť poté, co na určitá pochybení města poukázal i Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Základní chybou byla v poslední době podle TIC více jak dvouletá prodleva mezi okamžikem zveřejnění záměru nemovitost prodat a mezi okamžikem rozhodnutí o prodeji. Tento nedostatek totiž může způsobit případnou neplatnost následně uzavřené smlouvy. Vedení města jsme na tyto vady upozornili, odpověď však s našimi právními názory polemizuje,“ řekl naší redakci Martin Lachmann z TIC, podle kterého bude tato organizace hospodaření opavského magistrátu dále sledovat.

Navíc zde tento čtvrtek 13. prosince pořádá diskuzní fórum na téma hospodaření s městským majetkem. Akce se koná v 18.30 hodin v aule rektorátu Slezské univerzity a určitě bude zajímavé sledovat, kdo z představitelů magistrátu si na ni udělá čas.