„Přišlo to z polské strany, z polí směrem do vesnice. Malý potůček to neudržel a vylil se ven. Byla to opravdu blesková povodeň, já sám mám dokonce utopené auto, nestačil jsem jej přeparkovat jinam, tak rychlé to bylo. U svého domu jsem měl vodu nad kolena, málem mě to strhlo, byl to velký proud, hučelo to. Dosud jsem nic takového neviděl. Ano, mívali jsme tady povodně, ale nikdy ne takové extrémní, s tak velkými nánosy bahna. Jakoby to spláchlo les a všechen nepořádek je teď u nás,“ konstatuje Jaroslav Vlk.

Následky tornáda v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku - den poté, 25. června 2021.
Fotky z míst zasažených tornádem děsí. Také v MS kraji se zvedla vlna solidarity

Na místě zasahovalo několik jednotek dobrovolných hasičů, například ze Sudic, Strahovic, Kobeřic nebo Kravař. V pátek pokračovaly odklízecí práce. Protože hlučínští hasiči vyjeli i s technikou pomáhat do tornádem zpustošených obcí na jihu Moravy, museli si v Třebomi potřebné stroje sehnat jinde.

„Najali jsme si dva bagry, do nich nahazujeme nepořádek. Pomáhají občané, lidé z úřadu, ženy pracují jako chlapi. Čerpají se sklepy, studny. Dnes to očistíme nahrubo, v dalších dnech budeme pokračovat,“ popisuje starosta a dodává: „Chtěl bych moc poděkovat všem hasičům, občanům i obecním zaměstnancům za pomoc. Jsme malá vesnice, lidí moc nemáme, a proto ještě jednou díky všem, kteří se zapojili a přišli přiložit ruku k dílu.“