Trhy v Opavě mají svou tradici a jejich popularita roste. Regionální potraviny jsou vyhledávaným sortimentem. „Květák od pana Trupara nemá chybu. Letos se mu opět povedl, stejně tak beraní rohy s česnekem,“ pochvaloval si návštěvník trhu Petr Osička a přidal další postřeh: „Máme tady i jednoho rolníka z Polska, k němu chodím na hroznové víno a kvašáky. Všechno je domácí, a to je základ.“

Rozsvícení vánočního stromu v Opavě v roce 2022.
Vánoční trhy v Opavě přinesou letos nálož novinek. Jak bude jarmark vypadat

Součástí trhu byly například řeznické stánky, stejně tak pojízdná prodejna s kozími sýry. „Občas na trhu narazíte i na stánek s rybími výrobky. Má to tady pán z Hradce nad Moravicí. Taky dobré. Prodává vlastní rybí salát nebo uzeného kapra,“ řekl ještě Petr Osička, který v sobotu vyrazil do akce už v 7 hodin ráno. „Čím dřív, tím lépe. Když dozrála rajčata, tak v osm se už člověk nechytal. Vše bylo pryč,“ pousmál se.

Hudební festival Štěrkovna Open Music 2017, 28. července 2017.
Štěrkovna Open Music oslaví 20. narozeniny ve velkém. Zahrají Tři sestry i Farna

Sortiment trhů se logicky mění. Na jaře se prodávají sazenice, a to od rajčat až po meloun. Na podzim přijdou na řadu i dušičkové věci. „Všichni jezdí do Polska. Ale v Opavě také nakoupíte dobře a levně. Naše trhy sice nejsou velké, ale mají své kouzlo. Už se těším na další rok. Od místních se nakupuje nejlépe, prostě domácí, je domácí,“ zakončil povídání spokojený návštěvník farmářských trhů v Opavě Petr Osička.