Holá konstrukce a zbytky stavebního materiálu. Takový pohled se předevčírem naskytl lidem u bývalé městské tržnice. Demolice tedy začala bezprostředně poté, co ministerstvo kultury rozhodlo, že soubor objektů tzv. městské tržnice nebude prohlášen za památku. První objekt, který se začal demontovat, je budova bývalého koupelnového studia. Na celé věci je překvapivé, že demoliční výměr byl schválen přesto, že ještě nepadlo územní rozhodnutí.

Na tento fakt upozoňovala Pavla Brady (Chcete změnu, volte mladé) vedení města již na jednání zastupitelstva před dvěma týdny. „Jak je možné, že demoliční výměr byl schválen přesto, že je objekt součástí smlouvy o smlouvě budoucí a nepadlo ani územní rozhodnutí?“ dotazovala se Pavla Brady primátora Zbyňka Stanjury (ODS). Ten jí ale v té chvíli bez příslušných materiálů schopen odpovědět nebyl. Skutečnost je ovšem taková, že demolice na tržnici pokračují a tím se více pootevřou dveře investorovi, společnosti Plaza Centers, která na tomto místě chce vybudovat obchodně–zábavní středisko.

Kvůli dovoleným se nám ovšem před uzávěrkou tohoto vydání nepodařilo získat vyjádření ani jedné ze zúčastněných stran. O situaci vás budeme dále informovat.