Boj o vítězství v letošních kláních trval prakticky až do samotného konce. Na závěr přišla divácky atraktivní disciplína s názvem Sedm statečných. Sedmička členů jednoho družstva se posadí vedle sebe ke stolu a štafetově pijí pivo. Po dopití posledního půllitru se časy sčítají a nejrychlejší tým vítězí.

„V pití piva nejsme přeborníci. I tak jsme ovšem podali velmi dobrý výkon a nakonec skončili pátí, což nám v celkovém součtu stačilo k prvenství. Následně na závěrečném plese ve Chvalíkovicích proběhly oslavy. Pro nás to byla velká událost. Ze 160 bodů jsme jich získali více než devadesát. Náš tým hodil nejdále vejcem. Šlo o 48,6 metru, což je za poslední roky určitě nejdelší pokus," vysvětloval Michal Čižmár, jehož Universita procházela generační obměnou.

„Náš tým v Týdnu divů účinkoval od začátku, tedy od roku 1974, do roku 1986. Já jsem se stal manažerem v roce 1983. Znovu jsme se dali dohromady před devíti lety. Na začátku jsme přece jenom byli studenti a po odchodu na školy se tým špatně sestavoval. Následovala divoká devadesátá léta a obnovit tým jsme se rozhodli až v roce 2007. Postupně bylo potřeba zapojit naše potomky a také příbuzné," popisoval manažer University.

Dodal, že obnovená premiéra University nebyla lehká: „Nejdříve jsme skončili osmí, ale potom se naše výkony začaly zlepšovat a šly nahoru, až vyvrcholily tímto vítězstvím."

Související článek: Další ročník Týdne divů v Opavě byl zahájen

Michal Čižmár neopomněl uvést, že Týden divů je záležitost, která v celé České republice nemá obdoby.

„Zhruba do roku 1989 to byla především recese a bylo to také o vyjádření protestu proti tehdejšímu ,establishmentu'. Oficiálně se to nijak neorganizovalo, což byl největší problém, protože tehdy na vše někdo musel mít dohled," vzpomínal hlavní představitel letošních vítězů, který zdůraznil, že největším fenoménem města je právě Týden divů.

„Ta tradice je opravdu dlouholetá. Soutěží se zúčastňují celé rodiny. Přijíždějí sem nejen soutěžící z Česka, ale i zahraničí. Lidé si na tuto akci častokrát berou dovolené. Doufáme, že tuto tradici budeme šířit i nadále," doplnil.