Zatím výsledkové listině skutečně kraluje loňský šampion, v závěsu je Universita a po ní Pivoňka. O tomto pořadí rozhodly první tři soutěžní dny Týdne divů.

V pátek v restauraci U Přemka zvítězil v první disciplíně, a to v Macháčkovi, tým CST. Kládu pak v sobotu vyhrál tým Pimlco, Hod galošem tým Pivoňka a na koupališti v minigolfu opět zvítězili členové Pimlica. Neděle, hlavní soutěžní den, přinesla výsledky dalších pěti disciplín. V Motanici, Pití piva na hlavě a Horkém bramboru zvítězil tým Gumma. V Plivání oliv a Pokeru pak zazářila Universita.

K současnému stavu zápolení se vyjádřili někteří členové Ugandy. „Jsme na tom lépe, než loni, takže jsme rádi. Naše nejsilnější disciplína se nám ale letos nepovedla a kvůli změně pravidel jsme v ní skončili poslední. Náš borec Péťa Theuer je už druhým rokem přemotivovaný, a proto se mu bohužel nedaří," uvedl s úsměvem ke „zklamání" svého týmu v disciplíně Pití piva na hlavě Dan Sláma.

„Do neděle se nám docela dařilo, ale v pak jsme si to trochu pokazili," přitakává další soutěžící Miroslav Drössler.

Týden divů se mezi Opavany každoročně těší větší a větší oblibě a týmy při kláních pravidelně podporují jejich fanoušci. „Věřím ve vítězství Gummy! Zatím jim stačí udržet nasazené tempo, případně něco zlepšit a bude to doma!" říká věrný fanoušek Gummy Ondřej Štellar.

„Jestli si tohle přečtou Uganďáci, tak mě zabijou," obává se naoko o své přátelství se členy z konkurenčního týmu.

Lucie Obrtelová