Jako už tradičně i letos byl na přelom července a srpna naplánován Týden divů, kterého se zúčastnilo celkem 8 týmů, které vzájemně porovnávaly své dovednosti v šestnácti disciplínách, jež mají svou mnohaletou tradici. Z důvodů horkého počasí a především přetrvávajícího sucha ovšem museli pořadatelé program upravit.

„Bohužel se nedalo dělat nic jiného než soutěž Brod pozměnit. Týmy se tedy nebrodily řekou, ale pískem na hřišti plážového volejbalu," prozradil asi největší komplikaci organizátor Milan Selingr. Jinak si ale organizátoři pochvalovali naprosto korektní průběh celého ročníku.

Gumma vykročila k obhajobě vítězně

První den soutěže patřil obhájcům vítězství z loňského roku, když v Macháčkovi porazili Universitu a CST. V neděli 2. srpna po deseti disciplínách stále vedla Gumma, která si svou pozici udržela i o den později. Zlom přišel v Mariáši, kde obhájci obsadili až předposlední příčku, naopak B-team dokázal naplno zabodovat a ve čtvrtek již byl v čele celé soutěže.

Vyrovnaná sobota, kdy se házelo vejci a improvizovaně se brodilo pískem, nabídla divákům pořádné drama, a bylo tedy jasné, že o celkovém vítězi se rozhodne až v poslední den soutěže. Disciplínou, která měla rozhodnout, bylo takzvaných Sedm statečných.

„Gumma měla velikou šanci opět obhájit vítězství, protože tahle soutěž jim tradičně sedí a jsou v ní úspěšní," připomíná Selingr fakt, že poslední dva roky tuto soutěž Gumma vždy dokázala vyhrát. Letos se však historie neopakovala a zvítězila Uganda a druhé skončilo Pimlico, které tak zajistilo B-teamu vítězství po čtyřletém čekání.

Nejtěsnější možné vítězství

Půl bodu rozdílu mezi prvním a druhým nezasvěcenému příliš neprozradí, ale při přepočtu na výsledky v disciplínách je jasné, že B-team uhájil vedení po poslední disciplíně opravdu, jak se říká, o prsa.

„Když se na to dívám, tak asi rozhodlo 0,85 vteřiny, takový rozdíl dělil Gummu od celkového vítězství. Naštěstí to ale dopadlo dobře pro nás. Teď už se těším na další ročník, na který všechny zvu," říká s úsměvem Selingr, který je jedním ze členů vítězného družstva.

Shodou okolností půl bodu dělilo loni B-team od posledního místa, to tehdy připadlo týmu SCL, který si letos o jednu příčku polepšil. Pokud vás Týden divů zaujal, můžete navštívit stránky organizátorů na www.tydendivu.cz.

Petr Večeřa