Tato ulice se v horní části změnila z dvousměrné v jednosměrku. Lidé se tedy domů musejí dostat jinou cestou než vjezdem do protisměru.

Podle slov ředitele městské policie Richarda Szotkowského místní obyvatelé byli na tuto skutečnost týden dopředu osobně upozorněni. „Maximální výše pokuty při jízdě v protisměru činí dva a půl tisíce korun,“ doplnil Szotkowski. Změna úpravy místní komunikace do podoby jednosměrné ulice zde probíhá od minulého týdne. K tomuto problému se vyjádřil jeden z obyvatelů ulice Jiří Ausficír. Podle něj je to sice náhlá změna, ale je třeba sledovat dopravní značení. „Jsme takhle spokojeni, alespoň se v noci vyspíme, neruší nás projíždějící auta. Autem se tady dostanete v pohodě, okolní cesty jsou obousměrné. Byla to náhlá změna, ale upozorňují na to značky,“ vysvětlil nám muž s tím, že situace je podle jeho slov vyřešena dobře.

Nová úprava nevadila ani Ludmile Nezdařilové z Opavy. „Mně to nevadí, jezdím tady na kole a je to lepší,“ nechala se slyšet žena. Zmínila také, že první den tady stál policista a na změnu v provozu lidi upozorňoval. „Kdyby mi to ten den neřekl, tak to ale nevím,“ řekla. Především o nezvyku mluvila Opavanka Eda Vaňková. „Jezdíme na kole a musíme to objíždět,“ podotkla a dodala, že více jí vyhovoval předchozí obousměrný provoz.

Také Lucie Srdová, která je v současné době na mateřské dovolené, se domnívá, že to není zrovna šťastná volba. Rovněž potvrdila, že zde byl před týdnem strážník městské policie, který na změnu upozorňoval. Za nešťastnou považuje tuto úpravu Alexandra Špruncová. „Trochu to řidičům zamotalo hlavu,“ řekla. Za zmínku stojí, že během hodiny, kdy byla redakce na místě, zde projel jeden z řidičů v protisměru. K vidění byl také projíždějící policejní vůz, který však dopravní předpisy neporušil.