„Tyršův stadion je určen atletické veřejnosti, od nejmladších po nejstarší. Vystřídají se tam ročně tisíce lidí. Krvácí mi srdce, když se musím dohadovat s lidmi, kteří tam chodí venčit psy. Myslí si, že je to průchoďák,“ přibližuje současnou situaci sekretář tělocvičné jednoty Sokol Opava Petr Szalaczi. „Chceme, aby sportovci měli co nejlepší podmínky. Těm, kteří dělají atletiku a sport, není jedno, jak ten stadion vypadá,“ pokračuje.

Na tomto politováníhodném stavu se podle něj podepsalo také sousedství se středním odborným učilištěm stavebním. „Studenti se pohybují po areálu a znečišťují jej. Objevují se tady i bezdomovci a feťáci. Měli jsme tu dokonce injekční jehly zapíchnuté v tartanu. Tam, kde máme skok do dálky, venčí lidé psy,“ zmínil Petr Szalaczi a podotkl, že stadion je soukromým majetkem.

„Tyršův stadion není největší WC pro psy. Sportovní vyžití jsme ochotni zajistit všem, kteří to myslí se stadionem dobře. Bylo nám řečeno, ať si zajistíme bezpečnostní agenturu. Nikdo si ale neuvědomuje, kolik by to stálo,“ zdůraznil. Nakonec zmínil, že kontroly na Tyršově stadionu provádí městská i státní policie. Co na chování svých studentů říká ředitel zmíněného stavebního učiliště Bedřich Štencel? „Můžeme to se studenty řešit jedině domluvou. S panem Szalaczim jsem několikrát mluvil. Řekl jsem, ať udělají opatření, která uznají za vhodné,“ uvedl.