Její provozovatelé Tereza Laláková a Jiří Jakubec počítají ztráty. Hladinková Plznička, luxusní pečená kolena, žebra, či dobrá domácí paštika s klobáskami, na to si musí nechat štamgasti i návštěvníci pivnice na opavské Ochranově ulici zajít nechat momentálně chuť. „Počáteční zlost pominula, nedá se nic dělat, musíme bojovat,“ řekla Tereza Laláková.

„Už při první vlně jsme to pořádně schytali a doufali, že další nepřijde a vidíte, přišla. Připravit se na to nedá,“ povzdechla si provozovatelka opavské pivnice.

Na otázku, kdy si myslí, že by mohli znovu otevřít, si netroufla odpovědět. „Nevěřím, že hned třetího listopadu, kdy má končit nouzový stav budeme moci otevřít,“ žije v realitě Tereza Laláková.

Poslední dva měsíce v roce bývají U Draka ve znamení vánočních večírků. „Poslední dva měsíce v roce jsou hodně silné. Akce střídá akci. Teď žádný vánoční večírek určitě nebude,“ poznamenala.

O přežití Draka se štamgasti podle slov Terezy Lalákové bát nemusí. „Situace není dobrá, ale likvidační není, přežijeme,“ zdůrazňuje. K pomoci státu řekla: „Od státu dostaneme pětistovku na den, což je málo. To nám nepokryje ani nájem. Uvidíme, jak se situace vyvine dál,“

I když je Drak zavřený, jeho život nebyl vypnut úplně. „Pustili jsme do drobného vylepšení, chceme opravit schody, uděláme sanitu. Navíc funkční je kuchyň. Na objednávku pečeme kolena a žebra,“ končí povídání sympatická provozovatelka.