Takový obrázek mohou vidět ti, kteří procházejí kolem bývalé ubytovny pro sociálně slabší na Janské ulici v Opavě. O případu jsme vás informovali již před čtyřmi měsíci (ČTĚTE VÍCE).

Minulý týden jsme se byli na místě znovu podívat. Pohled, který se nám naskytl, nás nenechal na pochybách. Situace se ještě zhoršila. Vstup ze zadní strany objektu byl ještě donedávna zajištěn alespoň brankou.

Tu tam v současné době, stejně jako další kus plotu, nenajdete. Zato povalujících se odpadků je tu stále více. Přestože se tento stav Opavanům nelíbí, město s tím nemůže nic dělat.

Jak totiž již dříve potvrdil tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler, objekt má soukromého vlastníka. Jak se redakci podařilo zjistit, k prodeji jej nabízí brněnská realitní kancelář. Podle jejího makléře Pavla Vlčka by budova měla projít rekonstrukcí.

„Termín rekonstrukce nejsem schopen sdělit,“ uvedl Pavel Vlček. Jak ale již dříve potvrdil, z bývalé ubytovny by měl vzniknout bytový dům, na který je vypracován projekt. Momentálně je ale bohužel vše na mrtvém bodě. „Mám informace o tom, že se zatím nic nového neudálo,“doplnil Pavel Vlček.

(mn, ver)