Více si přečtěte zde a zde.

Mezitím, co si ale město, Hampel a Opatherm vyřizovali účty, musely být městské lázně a zimní stadion uzavřeny. Školy zvažovaly, že jestli se teplo do objektů do pondělka nevrátí, vyhlásí ředitelské volno. K tomuto kroku ale nakonec dojít nemuselo.

V sobotu Opatherm zařídil náhradní tepelné zdroje, které opět budovy vytápí. „V sobotu společnost Opatherm a. s. opět obnovila dodávku tepla do všech čtyř objektů," řekl předseda představenstva Opatherm a. s. Libor Stuchlík. Studenti tedy v pondělí normálně zasedli do lavic a ředitelské volno už jim nehrozí.

„Mohu potvrdit, že od sobotního poledne byl provozovatelem, firmou Opatherm a.s. obnoven provoz kotelny a byly rovněž obnoveny dodávky tepla do objektu městských lázní a teplé vody do objektu zimního stadionu. Jelikož bylo nutno před zpřístupněním veřejnosti objekt městských lázní vytopit, je běžný provoz pro veřejnost obnoven ode včerejšího dne," řekl také provozně-technický náměstek Technických služeb v Opavě Martin Girášek.

Tato zpráva je také víc než příznivá pro opavské hokejisty, protože veškeré jejich aktivity se přesouvají zpět z Buly arény na opavský led.