O tom, jak může vypadat snímek Dívka na koštěti v reálu, se přesvědčili obyvatelé ulice Fifejdy v opavské části Kateřinky. Podle našich informací čelili krádežím domácího zvířectva opakovaně.

Minimálně jeden z občanů si dokonce rozhodl brát kvůli zloději na vlastní zahradě hlídky. Před nedávnem ovšem sklapla past a pachatel skončil v rukách policie. Osudnou se mu stal pokus o krádež ve stejné lokalitě.

V brzkých ranních hodinách rozbil skleněnou výplň zahradního pařeniště a poškodil pletivo králíkárny. Králíky ovšem neuzmul. Vyrušil ho totiž muž z přilehlého domu, jenž pohotově zasáhl a vlastními silami se zloděje snažil zadržet.

Po chvíli se mu ovšem vysmekl, utekl neznámo kam a zanechal za sebou dvoutisícovou škodu.

Policisté začali ihned jednat. K dispozici totiž měli detailní popis ze strany poškozeného.

„Na základě sděleného popisu pachatele, místní a osobní znalosti prostředí i problematiky majetkové trestné činnost byl osobou pachatele ustanoven dvacetiletý muž z Opavy. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, protože byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozhodnutím Okresního soudu v Opavě k obecně prospěšným pracím o výměře 120 hodin, které do současné doby nevykonal,“ komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Rekonstrukce Krnovské ulice byla zahájena.
Řidiči, obrňte se trpělivostí! Opravy Krnovské začaly

KRADL I NA JINÝCH MÍSTECH OPAVY

A to přitom nebylo všechno. Během vyšetřování se ukázalo, že záliba mladíka ke krádežím domácího zvířectva přesahuje hranice jednoho případu. V květnu loňského roku se například vloupal do dřevěného kotce na oploceném pozemku rodinného domu v ulici Ratibořská.

S sebou si odnesl čtyři králíky v hodnotě 520 korun. Do stejného objektu vstoupil i začátkem července 2017, tentokrát ukradl tři králíky. Nedlouho poté se přesunul do ulice Fifejdy a zaujaly ho slepice v zahradním výběhu jednoho z domů.

Ani zde neodolal a dvě z nich skončily v jeho rukách. Celkem zloděj způsobil škodu za téměř pět tisíc korun. Celou záležitostí se dále zabývají policisté a kriminalisté.

Tradiční pálení čarodějnic proběhlo v Restauraci "Na Sokolce" Opava.
OBRAZEM: Kateřinskou Sokolku zaplavily čarodějnice

VYKRADENÉ MINIZOO A KRÁLIČÍ PAPUČE

Případ dal vzpomenout na loňské vykradení minizoo v areálu opavského loutkového divadla. Tehdy tam vtrhl hladový bezdomovec a přisvojil si sedm králíků, které měl v plánu si tepelně upravit a později i sníst.

Dotyčného ale brzy zadržela policie. Následně se přiznal, že měl políčeno i na další zvířata. Krunýř želvy se mu ovšem zdolávat nechtělo a fretka, po níž se sápal, ho v boji o holý život pokousala a utekla pryč.

A aby toho nebylo málo, tak Opava a králíci ještě jednou. V tomto případě se ovšem nejednalo o živé exempláře. Zkraje listopadu 2014 oznámila na dispečinku městské policie jedna z obyvatelek Holasické ulice, že se před vchodem jednoho z místních panelových domů nachází dvojice králíků a bylo by vhodné je odchytit.

Když hlídka dorazila na místo, oba „zbloudilce“ velice rychle dostala pod kontrolu. Ve skutečnosti šlo totiž o papuče vyhotovené v králičí podobě, které ženě při pohledu z vyšších pater paneláku připadaly jako živá zvířata.

Když naše redakce před časem oslovila strážníky, aby si vzpomněli na nejhumornější případy, který kdy řešili, „kauza“ králičích papučí jednoznačně vedla a v budoucnu ji nejspíš jen tak něco netrumfne.

Basketbalové utkání play off Kooperativy NBL mezi BK JIP Pardubice (v bíločerveném) a BK Opava (ve modrožlutém) v pardubické hale na Dašické.
Pecka! Opava vyhrála v Pardubicích
Budova VŠB-TU Ostrava. Ilustrační foto.
Dostat se na vysokou školu je nejlehčí v historii. Míst je víc než maturantů