Proč Jakub Kohák vůbec do Opavy zavítal, zajímalo kde koho. Odpověď na otázku však podali nečekaně studenti Slezské univerzity.

„Natáčíme propagační video pro Slezskou univerzitu a Jakub v něm hraje hlavní roli," uvedl před pár dny pro iNoviny Slezské univerzity student navazujícího magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba Jiří Vávra, který spolu se svými spolužáky tvořil filmový štáb. Vzniknout mělo několikaminutové video a tři půlminutové podpůrné klipy.

„Odhadem tak před rokem, tehdy ještě jako studenti druhého a třetího ročníku, jsme se se svými spolužáky shodli, že univerzita nemá zajímavé propagační video. Hledali jsme nějaký námět, ale chtěli jsme, abychom vynikli mezi ostatními školami," odůvodnil Jiří Vávra.

V původním námětu studentů měl sehrát hlavní roli herec Pavel Liška. „Nicméně kontakt jsme sehnali na Josefa Poláška, kterému se scénář líbil a souhlasil s natáčením. Ale týden před termínem dostal nabídku od Petra Vachlera na film, takže z natáčení sešlo," říká Jiří Vávra.

Josef Polášek chtěl ale Opavanům pomoct a poslal jim kontakt právě na Pavla Lišku. Ten sice s natáčením souhlasil, ale s tím, že by mohl přijet až jaře 2014, což bylo pro mladé filmaře pozde. „Nakonec to dopadlo tak, že pan Liška nám produkčně vypomohl a zavolal Kubovi Kohákovi. Ten souhlasil a nakonec dorazil, i když až na třetí termín, protože mu do toho pokaždé vstoupilo jeho vlastní natáčení," vysvětluje průběh příprav Jiří Vávra.

Jakub Kohák nakonec do Opavy dorazil zkraje ledna. Natáčelo se na univerzitě v učebnách na Hradecké, na kolejích Vávrovická, v ulicích města, v prostorách Hlásky, na tribunách fotbalového stadionu, v music baru Jam, Středověkých pivních sklepech i na vlakovém nádraží. Největší rozruch Jakub Kohák ale vyvolal v Obchodním centru Breda&Weinstein, kde ho lidé poznávali a žádali jej o podpis. Studenti ale při natáčení zažili i spoustu legrace.

„Třeba když jsme točili na nádraží, tak Kuba najednou vběhnul mezi perony a začal povykovat, aby na sebe upozornil, načež ho začala honit ostraha. Poznali ho, až když ho chytili. On se jim omluvil s tím, že blbnout se musí."