Vzhledem k havarijnímu stavu dětské atrakce se část členů Univerzitního sportovního klubu (USK) Slezské univerzity rozhodla hrad opravit. Stalo se tak uplynulou sobotu. Do rekonstrukce se pustilo celkem jedenáct studentů.

Na začátku bylo třeba hrad odprášit, vymést, obrousit staré nátěry a také dokonale vysát. Některé zdi již byly zcela rozpadlé, a tak je univerzitní restaurátoři zabezpečili, aby zde při hraní nedošlo k nějakému úrazu.

Myšlenka opravy vznikla v loňském roce, kdy USK začal spolupracovat s dětským oddělením. Podobu konečné realizace zajistil kvestor Slezské univerzity Jaroslav Kania, který se spolu se členy USK pustil do oprav. Zároveň podpořil zelené okolí oddělení, když s primářkou dětského oddělení Dagmar Prejdovou zasadil několik stromů.

Oprava hradu pro děti trvala téměř čtyři hodiny a členové ji dodělávali za osvětlení pouličních lamp. Fasáda znovu nabyla bílých barev, okna zelených, střechy a hradby červených a okolí černo-hnědých. Jak se všichni shodli, za prací nebylo nic jiného než radost pro děti.

(ans)