Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje při 8. ročníku Rallye Rejvíz 2024 reprezentovalo tříčlenné družstvo složené z policistů Oddělení hlídkové služby Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

„Tato každoroční akce se konala v Jeseníkách a zúčastnilo se jej patnáct policejních hlídek z jednotlivých krajů České republiky, dále z Inspektorátu cizinecké policie Ruzyně a rovněž i dalších sedm desítek týmů lékařských a nelékařských posádek z ČR i ze zahraničí," uvedl mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Cílem náročného dne i noci bylo zvládnutí všech připravených situací, o kterých se účastníci dozvídali bezprostředně před jejich plněním. Mezi úkoly například patřilo vyjednávání s údajným pachatelem závažné trestné činnosti, krizová komunikace, záchrana rukojmí, ocitnutí se v přestřelce mezi nebezpečným pachatelem a policisty, poskytnutí základní první pomoci, resuscitace zraněné osoby s nepřímou srdeční masáži i za použití automatizovaného externího defibrilátoru, záchrana tonoucí osoby, prvotní zajištění a ohledání místa činu vraždy a další. Ověřovala se například i zručnost soutěžících při řízení motorových vozidel mezi kužely apod.

„Na 8. ročník srovnávacího cvičení v rámci 27. ročníku Mezinárodního odborného metodického zaměstnání a soutěže pro posádky zdravotnických záchranných služeb Rallye Rejvíz 2024 byli vysláni policisté z OHS Opava, a to jako velitel pprap. Vojtěch Tögel, jako řidič pprap. Ondřej Tögel a třetím členem byl pprap. Adam Mareta," upřesnil Černohorský.

Na prvním místě prestižní soutěže s počtem 7195 bodů skončil trojčlenný tým policistů z Oddělení hlídkové služby Brno, druhé místo obsadili borci z Oddělení hlídkové služby Opava s počtem 7120 bodů a třetí místo patří policistům ze společného družstva obvodních oddělení Mariánské Lázně a Cheb.

„Závěrem je nutné podotknout, že reprezentanty Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje připravovali instruktoři ze Školního policejního střediska ve Frýdku-Místku. Vše bylo zaměřeno na teoretické i praktické zvládnutí různých modelových situací, na rozbor typových činností, na vyjednávání a na krizovou komunikaci, na jízdu zručnosti, ale i na základy první pomoci. Na velmi intenzivní přípravě opavské prvosledové hlídky, která probíhala ve frýdecko-místeckých prostorách Školního policejního střediska, se podílelo celkem sedm instruktorů služební přípravy, kteří měli na starost taktiku služebních zákroků, procvičování první pomoci, seznamování budoucích soutěžících s krizovou komunikací a zaměřili se i na nácvik různých modelových situací," doplnil policejní mluvčí.