Základní škola Ilji Hurníka hostila na 22. mistrovství v psaní na PC ZAV Junior nejlepší písaře základních škol z celé republiky. Žáci soutěžili v minutových opisech s penalizací sto úhozů za chybu a ve třech desetiminutových opisech s penalizací deset, padesát a sto úhozů za chybu.

Zlato si v minutových opisech vybojoval Sebastián Rabinský, stříbrný skončil Michael Furlaga a bronz patří Jakubovi Kořistkovi. Ve všech disciplínách včetně jejich kombinace získal stříbro Sebastián Rabinský a Michael Furlaga si vypsal opakovaně bronz.

Tříčlenné družstvo opavské základní školy Ilji Hurníka předvedlo vynikající a zcela vyrovnané výkony, kterými dosáhlo na pohár za první místo a na zlaté medaile. „Měli jsme z toho všichni obrovskou radost. Na soutěži středních škol v Ostravě jsme se stali absolutními vítězi a odvezli jsme si už podruhé putovní pohár. Totéž jsme chtěli zopakovat i na domácí půdě,“ netajila učitelka a současně i trenérka opavských borců Karin Solná radost z toho, že se tento záměr dokonale podařil.

Novopečení mistři z opavské „základky“ však o prázdninách na vavřínech usnout nehodlají a ani nemohou. V červenci totiž čeká trojici ve složení Jakub Kořistka, Sebastián Rabinský a Michael Furlaga účast na Mistrovství světa ve zpracování textů, které se bude konat v polských Katovicích. ZŠ Ilji Hurníka do něj nasazuje těžký kalibr, složený z jejích tří nejúspěšnějších písařů, čímž chce tím navázat na úspěchy ze světových šampionátů z předchozích let.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Primátor Opavy Tomáš Navrátil: Oslavy 800 let Opavy jsme pojali velkolepě

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl primátor Opavy Tomáš Navrátil, 13. června 2024. | Video: Deník/Kateřina Součková