Brutálně napadl její kamarádku. Ona neváhala a vše nahrála do mobilu. Pomohla tak policii objasnit případ. Řeč je o žákyni deváté třídy Základní školy v Hlučíně- –Rovninách Lucii Vaňkové. „Jak mě to v tu chvíli napadlo, nevím. Prostě jsem měla mobil u sebe, tak jsem to natočila. Nebála jsem se,“ vzpomíná Lucie na nepříjemnou událost z konce srpna. Dnes čeká dívku ocenění. „V devět ráno poděkuje Policie České republiky a město Hlučín v Základní škole Hlučín-Rovniny žákyni deváté třídy za příkladné jednání, kterým pomohla k objasnění napadení své kamarádky mladistvým pachatelem,“ uvedla tisková mluvčí Hlučína Jarmila Harazinová.

Jak také včera prozradila, dívce věnuje město Hlučín knihu a dárkový balíček s čistým přírodním mýdlem. „Preventivně informační skupina PČR OŘ Opava ve spolupráci s Obvodním oddělením PČR v Hlučíně a školami realizovala a realizuje přednášky mimo jiné z oblasti výchovy k nesobeckosti. Je tedy možné, že také ony přispěly k tomuto jednání,“ podotkla Harazinová. Maminka oceněné dívky Marta Vaňková zmínila, že statečný čin své dcery považuje za samozřejmost. Také v Základní škole v Hlučíně-Rovninách jsou velmi potěšeni tím, jak se dívka zachovala.

„V každém případě je to dobrá reklama pro naši školu,“ podotkla ředitelka školy Jana Poláchová. Chování své žákyně ocenil také třídní učitel Jaroslav Konečný. „Pomohla jednomu děvčeti, a to je určitě správné. Líbí se mi to. Příliš dopodrobna nám to Lucie nevykládala,“ uvedl Jaroslav Konečný. K odvážnému činu Lucie Vaňkové se vyjádřil také místostarosta Hlučína Pavel Reiský: „Velmi si cením toho, že stále existují lidé, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí a mají odvahu. Jsem rád, že u nás v Hlučíně máme takové žáky.“