Na její dotaz odpovídá tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

„S podnětem, aby v Opavě vznikl zvířecí hřbitov, se zatím nikdo na město neobrátil. V současné době platí takové zákonné úpravy, že pokud má majitel domácího zvířete svůj pozemek, může na něm pozůstatky za dodržení přísných veterinárních předpisů uložit,“ zmínil Šindler a dodal, že stejně tak je může uložit na pozemku svého známého či příbuzného, pokud mu to dotyčný dovolí.

Další možností je podle něj kremace, která se provádí v Praze či Brně. „Přímo zvířecích hřbitovů je zatím v republice velmi málo, dá se hovořit asi o pěti. Většinou mají tyto hřbitovy soukromý charakter. Nicméně například hřbitov u Kutné Hory je otevřený i velmi vzdáleným majitelům zvířat, stačí se jen domluvit,“ pokračuje.

Jak nakonec doplnil, pokud by se ukázalo, že by o zřízení zvířecího hřbitova byl mezi lidmi v Opavě velký zájem, mohli by se zástupci města pokusit vytipovat vhodný pozemek.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz.