Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči, připravte se. Ulice Bílovecká bude opět uzavřena

Opava - Na více než dvaadvacet milionů korun jsou vyčísleny náklady na rekonstrukci další etapy ulice Bílovecká v Opavě. Stavět se začne v půlce tohoto měsíce.

6.3.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Filip Vlček

Rekonstrukce bude probíhat tentokráte v úseku od křižovatky s ulicí Hlavní po ulici Joži Davida. Z jedné strany navážou práce na již dříve dokončený zrekonstruovaný úsek Bílovické ulice a na straně druhé pak na momentálně prováděnou stavbu „Přeložka silnice II/461 v Opavě - Jižní obchvat".

Stejně jako při předchozí etapě se ani tentokráte rekonstrukce neobejde bez výrazného dopravního omezení.

„Vzhledem ke značně omezeným šířkovým poměrům dané ulice a velkému množství stávajících inženýrských sítí je nemožné provádět stavbu po polovinách vozovky, což znamená, že stavební práce se budou provádět za úplné uzávěry v předmětném úseku," sděluje Rudolf Klapetek z odboru dopravy opavského magistrátu.

Vzhledem k faktu, že se budou muset zároveň budovat nové dešťové a splaškové kanalizace a veřejné části přípojek, bude stavba probíhat po úsecích.

„Během výstavby budou přilehlé nemovitosti v dotčeném úseku nepřístupné pro automobily, a to po dobu maximálně čtrnácti dní. Svoz komunálního odpadu bude zajišťován ve stejný den Technickými službami Opava jako dosud," doplňuje Rudolf Klapetek.

Kromě rekonstrukce samotné vozovky, chodníků a blízkých zpevněných ploch dojde v ulici Bílovecká rovněž k přeložce stávajícího plynovodu či výměně svítidel a vedení zdejšího veřejného osvětlení. Na dočasné změny si ale musí zvyknout i cestující městskou hromadnou dopravou.

Konkrétně se to týká linek 213, 218 a 229, ale například i linkového autobusu TQM jezdícího z Opavy přes Raduň a Chvalíkovice do Hradce nad Moravicí. Všechny zmíněné spoje budou od 15. března vedeny objízdnou trasou po ulicích Hlavní a Joži Davida. Na čas bude také úplně zrušena zastávka Kroftova a nahrazena stávající zastávkou Kylešovice-škola.

Projekt rekonstrukce Bílovické ulice je společným dílem Moravskoslezského kraje a statutárního města Opavy. Celkové náklady byly vyčísleny na 22 494 026 korun včetně DPH. Kraj investuje 12 872 033 a město 9 621 993 korun.

Tímto se obracíme na veřejnost se žádostí o trpělivost a shovívavost během této náročné stavby, na jejíž realizaci jsme všichni čekali několik let," dodává na závěr Rudolf Klapetek.

Autor: Tomáš Pustka

6.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Městské včely chová na jednom ze svých domů na opavském Dolním náměstí Jiří Štepáník.

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Jedinečná konkatedrála prošla několika slohy

/HISTORIE/ Název konkatedrála je používán v případě, když má biskup dva sídelní kostely. První z nich se klasicky nazývá katedrála, druhý konkatedrála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení