V Mokrých Lazcích je pro přeložku silnice Mokré Lazce Ostrava od 10. dubna až do 15. prosince 2014 pro vozidla uzavřený úsek od konce zástavby obce po křižovatku se silnicí I/11. Objízdná trasa povede přes Mokré Lazce po silnici III/4664.

Bíloveckou ulicí v Kylešovicích neprojedou vozy do 30. listopadu v úseku od Hlavní ulice po ulici Joži Davida. Celková uzávěra bude provázet stavební práce při rekonstrukci vozovky včetně inženýrských sítí. Objízdná trasa povede buď po Hlavní ulici směrem na Komárov a dále po jižním obchvatu zpátky na silnici II/464 nebo po Hlavní ulici směrem na Otice a na okružní křižovatce po jižním obchvatu zpátky na silnici II/464.

Stejná trasa objížďky platí i pro opačný směr. Hromadná autobusová doprava bude vedená po Hlavní ulici směrem na Komárov a po ulici Joži Davida s výjezdem na Bíloveckou ulici.

Úsek silnice mezi obcemi Štítina a Kravaře bude mít ve dnech 1. až 16. dubna a 20. dubna až 15. května omezený provoz. Na silnici budou prováděné rekonstrukční práce. Během pokládky nového povrchu bude tento úsek od 17. do 19. dubna zcela uzavřený. Objízdná trasa bude vedena po silnici I/11 do Opavy, dále po S1 a silnici I/56 směr Malé Hoštice a Kravaře a odtud zpátky na silnici II/467.

Ve Velké Polomi bude od 15. dubna do 15. prosince úplně zavřená silnice Velká Polom Háj ve Slezsku a pracovní úsek za zástavbou obce. Důvodem je stavba rychlostní jedenáctky a objížďka povede z Velké Polomi směrem na Opavu do Hrabyně směrem na Háj ve Slezsku a dál pokračuje po silnici III/4668 s napojením na silnici III/46610 ve směru na Velkou Polom a stejnou trasu má opačný směr.