K už mnohokrát avizovaným dlouhodobým uzavírkám silnic, týkajících se Josefovic-Hrabyně, Ondrášova, Mokrých Lazců, Velké Polomi, Skřipova, Neplachovic-Zadků, Štítiny - Háje ve Slezsku - Děhylova, Nových Sedlic, Jezdkovic, Sosnové a opavských ulic Bílovecká, K Celnici, Jaselská, Karlovecká, Vávrovická, Jantarová a Novosvětská v Opavě-Vávrovicích, přibývají stále další..

S omezeným provozem musejí motoristé pro opravu vedení energetických sítí počítat od 22. července do 22. srpna v Komárově.

Zcela uzavřená bude od 22. do 26. srpna silnice v Kravařích od křižovatky ulice Ivana Kubince po ulici Náměstí. Důvodem je pouť sv. Bartoloměje a objízdná trasa povede z Kravař po silnici I/56 směrem na Opavu a dál po spojce S1 směrem na Komárov a Nové Sedlice, pokračuje po silnici II/467 do Štítiny a do Kravař. Stejná trasa vede opačným směrem.

Průtah Hradcem nad Moravicí bude od 25. srpna do 19. září částečně omezený pracemi na vozovce. Provoz bude do konce září omezený na Rolnické ulici v Opavě a průjezd bude řízený semafory. Důvodem je výstavba cyklostezky od ulice Pekařské po ulici U Cukrovaru.

Zcela uzavřené budou v Opavě hned tři komunikace. Polní ulicí vozy pro stavební práce na kanalizaci neprojedou do 30. září, Bezručovo náměstí bude pro stavební práce na vodovodu uzavřeno do 30. srpna a Holasickou ulici dopravně uzavře budování inženýrských sítí do 22. srpna.