V úseku Josefovice-Hrabyně bude pro opravovaný most do 15. prosince v provozu pouze jeden jízdní pruh. Do stejného data bude v Mokrých Lazcích kvůli přeložce silnice při budování jedenáctky doprava zastavená od konce zástavby obce po křižovatku se silnicí I/11.

Objízdná trasa povede přes Mokré Lazce po silnici III/4664.

Do třetice bude také ve Velké Polomi až do 15. prosince zavřená silnice Velká Polom Háj ve Slezsku a pracovní úsek za zástavbou obce. Objížďka povede z Velké Polomi směrem na Opavu, do Hrabyně směrem na Háj ve Slezsku a dál pokračuje po silnici III/4668 s napojením na silnici III/46610 ve směru na Velkou Polom.

Na cestu přes Ondrášov musejí řidiči pro rekonstrukci mostů zapomenout až do 30. září. Objízdná trasa vede po silnicích I/46, I/11, I/45 a I/57.

Bíloveckou ulicí v Kylešovicích neprojedou vozy do 30. listopadu v úseku od Hlavní ulice po ulici Joži Davida. Celková uzávěra bude provázet stavební práce při rekonstrukci vozovky včetně inženýrských sítí. Objízdná trasa povede buď po Hlavní ulici směrem na Komárov a dále po jižním obchvatu zpátky na silnici II/464, nebo po Hlavní ulici směrem na Otice a na okružní křižovatce po jižním obchvatu zpátky na silnici II/464.

Hromadná autobusová doprava bude vedena po Hlavní ulici směrem na Komárov a po ulici Joži Davida s výjezdem do Bílovecké ulice. Úsek silnice mezi obcemi Štítina a Kravaře bude mít do 15. května omezený provoz, související s pokládkou nového povrchu.

Objízdná trasa bude vedena po silnici I/11 do Opavy, dále po S1 a silnici I/56 směr Malé Hoštice a Kravaře a odtud zpátky na silnici II/467.