Rekonstrukce propustu částečně uzavírá do 30. září silnici před Komárovskými Chaloupkami. Silnice mezi Suchými Lazcemi a Přerovcem bude pro opravu silničního propustu částečně uzavřená do 30. září.

Slavkovská ulice v Jaktaři je do 10. října zcela uzavřená za křižovatkou s ulicí Přemyslovců u mostu přes Jaktarku. Objížďka je vedena po ulicích Přemyslovců, Šebelova a zpět na ulici Slavkovská.

Dopravní komplikace budou do 2. prosince trvat u kružberské přehrady, kdy bude silnice úplně uzavřená. Objížďka vede po silnici z Hořejších Kunčic do Nových Lublic a Kružberka, směrem na Melč ze Starých Těchanovic do Svatoňovic a zpět na silnici II/442.

V Opavě budou pro rekonstrukci plynovodu od 26. září do 22. října uzavřené ulice Mahenova a Žerotínova a pro rekonstrukci kanalizace ulice Wolkerova. Od 26. září do 26. října od ulice Chelčického a od 5. října do 18. listopadu v úseku ulic Mostní a Hořicova.

S částečnou uzávěrou budou motoristé muset pro práce na silnicích počítat do 30. října v obcích Nové Sedlice; Komárov; Vávrovice; Vlaštovičky a Malé Heraltice.

Úplná uzavírka čeká v termínu od 3. do 16. října ulici Vančurovu v místě železničního přejezdu. Neoficiální objízdná trasa pro vozidla do 7,5t povede ulicemi Vančurova ve směru na Krnovskou a po odbočení ulicí Krnovská, Bochenkova, Husova, třídy Spojenců, Otická, Purkyňova, Olomoucká a zpět na ulici Vančurova, stejně tak i v opačném směru.

Vozidla nad 3,9m výšky musejí ve směru od Olomouce ve Slavkově odbočit na Otice a pokračovat až na okružní křižovatku ve směru na Opavu, kde pojedou po ulicích Olbrichova a Krnovská a zpět na ulici Vančurova, stejně tak i v opačném směru.

Důležitá informace je, že po dobu úplné uzávěry Vančurovy a Englišovy ulice, tedy od 3. října do 3. listopadu bude na Olomoucké ulici pod viaduktem umožněn průjezd všem vozidlům v obou směrech mimo nákladní vozidla s omezením výšky na 3,9metru.