Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Bolaticích je parkování problém

Přetrvávajícím problémem v Bolaticích je nedodržování dopravních značek s povolenou dobou pro parkování (dvě hodiny) na parkovištích před obchodním domem v Hlučínské ulici a stání mimo vyhrazené parkoviště u obecního úřadu.

26.7.2016
SDÍLEJ:

Parkovací hodiny. Ilustrační foto.Foto: archiv

Tento problém přetrvává hlavně u zaměstnanců různých firem, kteří zaparkují své vozidlo, jdou na směnu a po celou dobu směny blokují parkovací místa pro nakupující.

Koncem roku 2015 a začátkem roku 2016 byl zaznamenán velký nárůst počtu případů výše uvedeného přestupkového jednání.

„Důvodem bylo rozšíření výroby v podniku LANEX a s tím spojený nábor nových pracovníků z České republiky, Slovenska i Polska. Po důkladných kontrolách a hlavně dořešením každého přestupku s konkrétním přestupcem se podařil určitý posun k lepšímu," popisuje situaci v obci vedoucí strážník Městské policie Kravaře Libor Pospiech.

Dalším problémem, který zhoršuje dopravní situaci v obci, je porušování zákazu stání v ulici Družstevní a taktéž někteří nezodpovědní řidiči porušují dopravní značku v obci Borová na novém náměstí, kde je stání vozidel dopravní značkou upraveno dopravní dodatkovou tabulkou Jen s povolením obecního úřadu.

„Je zřejmé, že i díky činnosti Městské policie Kravaře je v obci vidět zlepšení a zklidnění dopravy, a to i přesto, že strážníci vykonávají službu v rozsahu dvou hodin týdně. Jde o zkvalitnění celkové dopravní situace v Bolaticích," pokračuje Libor Pospiech.

VELKÉ OLEJOVÉ SKVRNY

Bezproblémové to ale není ani v případě míst, která jsou pro parkování určena.

„Řada majitelů aut parkuje svá vozidla na obecních parkovištích, do jejichž výstavby obec Bolatice investovala nemalé prostředky. Po několika měsících užívání však řada z nich nevypadá příliš vzhledně. Hyzdí je nemalé olejové skvrny. Upozorňujeme vlastníky vozidel, že jsou zodpovědní za jejich technický stav a měli by na vlastní náklady zajistit odstranění těchto skvrn," referuje místostarosta Bolatic Martin Bortík.

JEDNÁNÍ O NOVÉM PARKOVIŠTI POKRAČUJÍ

Problém s parkováním obecně má i Opava, a to hlavně v centru a jeho okolí. Radnice si objednala studii, která pracuje s prostorem u východního nádraží. Zpracovává ji společnost podílející se na Plánu udržitelné mobility. Vedení města předpokládá, že o to více je zpracovatel seznámen s místními podmínkami.

„Ve hře je mimo jiné také výstavba parkovacího domu v prostorách za železniční stanicí. Problém s parkováním v těchto místech vnímáme a naší prioritou bude zajištění komfortu pro cestující," dodal primátor Radim Křupala s tím, že v dohledné době budou jasné výsledky plynoucí z provedené studie.

Autor: Pavel Kubný

26.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Lékaři jdou do stávky. Většina jich ve středu své ordinace neotevře

Petr Czudek

Basketbalisté míří na Folimanku prodloužit neporazitelnost

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj je právě teď hostem on-line rozhovoru Deníku a odpovídá na otázky čtenářů. 

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR Milan Čichoň byl v pondělí hostem on-line rozhovoru Deníku.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení