Na jihovýchodě Česka by se dnes večer a v noci opět mohly ojediněle objevit silné bouřky s přívalovými srážkami a krupobitím. Při opakovaných bouřkách tam může v úhrnu napršet až 50 milimetrů.

Nebezpečný může být rychlý odtok vody z krajiny a lokální záplavy v místech, která jsou nasycená vodou z předchozích srážek, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V druhé polovině noci na čtvrtek by podle něj měly bouřky slábnout.

Meteorologové uvedli, že při silných bouřkách v těchto regionech očekávají zejména přívalové srážky kolem 30 milimetrů a kroupy do dvou centimetrů.

Morava a Slezsko se s následky bouřek potýkaly už v uplynulých dnech. Třeba v Českém Těšíně po víkendové bouřce zůstaly poškozeny městské koupaliště, sportovní areál nebo hřbitov. Krátce předtím bouřky výrazně zasáhly Ostravsko, kde poničily například střechu jedné z budov památkově chráněného Trojhalí Karolina.

Bouře, respektive s ní spojená vichřice, pak v Ostravě, Třinci i Těšíně lámala a vyvracela stromy. Ty padaly na elektrické vedení, a nadělaly paseku třeba v zoo či Komenského sadech.