Závod zahájí výkup cukrové řepy v pondělí 15. září a vlastní zpracování cukrovky začne ve středu 17. září.

„Předpokládáme, že v kampani zpracujeme 350 tisíc tun cukrovky a ukončíme ji počátkem ledna příštího roku. Po tuto dobu vyrobíme více než 50 tis. tun cukru, převážně pro průmyslové zpracování. Provoz cukrovaru bude zajišťovat 124 stálých pracovníků a 80 brigádníků,“ přibližuje ředitel útvaru základní suroviny Karel Veverka očekávaný průběh letošní kampaně.

Cukrovku pro opavský cukrovar pěstuje sedmasedmdesát pěstitelů na 5 800 hektarech. „Tato výměra je proti loňskému roku nižší o téměř 600 hektarů. Největší výměra cukrovky je na Opavsku, téměř osmdesátiprocentní,“ vysvětluje ředitel Veverka.

Vhodné podmínky pro pěstování jsou i na Osoblažsku, Novojičínsku, Karvinsku a v okolí Ostravy. Letos jsou očekávány vyšší výnosy cukrovky na úrovni šedesáti tun na hektar, což způsobily příhodné klimatické podmínky v období vegetace řepy.

Cukrovar bude surovinu dopravovat pomocí spediční firmy Agroland Štěpánkovice nonstop po celou dobu trvání kampaně. Denně bude cukrovku i vedlejší produkty přepravovat dvě stě nákladních automobilů.