Prvním nemalým úspěchem bylo dokončení rekonstrukce a přístavby hasičské zbrojnice zrovna v době, kdy místní hasiči slavili sté výročí od svého založení. Slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice se uskutečnilo v říjnu loňského roku.

„Také okolí hasičské zbrojnice, takzvaný kampl, se podstatně změnilo. Místo nevzhledné bažiny se díky dotaci proměnilo v oddechový parčík osázený zelení a vhodně doplněný lavičkami, ze kterých je možné sledovat jak vodní hladinu nádrže, tak i pěkně upravené okolí,“ uvedla Marcela Buryová z výboru pro rodinu, kulturu a sociální záležitosti obce Darkovice.

Dalším úspěchem v obci bylo rozšíření zázemí pro děti v areálu místního koupaliště. Děti se tak mohly radovat z nových prolézaček. S podzimem v obci přišlo slavnostní otevření a zkolaudování domu s malometrážními byty pro seniory.

I na letošní rok mají Darkovice velké plány. Na programu je výstavba cyklostezky kolem bunkrů, od Orla směrem na západ k cestě Darkovičky Vřesina. „Věříme, že zjednoduší a zpříjemní cestu všem cyklistům,“ dodala Marcela Buryová.