Také proto předevčírem tamější strážníci spustili jednodenní akci, při které se na řidiče pod vlivem alkoholu zaměřili. A úspěšně. V jejich síti mimo jiné uvíznul opilý řidič, který když je pod obraz, má řízení auta pravděpodobně jako koníčka.

Měl v sobě skoro tři promile a policisté ho v tomto stavu nenačapali poprvé. „V době kolem 14 hodin 25 minut zadrželi strážníci při své kontrolní a pochůzkové činnosti řidiče, který řídil svůj osobní automobil pod vlivem alkoholu.

Při kontrolní dechové zkoušce nadýchal tento řidič skoro tři promile alkoholu. Proto byla na místo přivolána Policie České republiky, která si celou věc převzala k dořešení,“ řekl krátce po zásahu velitel Městské policie Hlučín Luděk Olšovský s tím, že se jedná o řidiče, který již byl za podobný prohřešek v minulosti trestán.

Opilý závodník se tak přiřadí k sedmnácti stům osmdesáti pěti řidičům, kteří v Hlučíně a okolí přišlo od července 2006 o nějaký ten bod. Tento případ však podle Luďka Olšovského není na Hlučínsku ničím ojedinělým. Dalšího alkoholem zmoženého hříšníka hlídka hlučínských strážníků zadržela v neděli krátce před třetí hodinou ranní.

„Strážník obsluhující kamerový systém si všimnul podivné jízdy řidiče nákladního vozidla, které jelo po ulici Ostravské a odbočilo na ulici Celní. Při odbočování si tento řidič zkrátil cestu přes travnatý ostrůvek. Řidiče se podařilo dostihnout a při kontrolní dechové zkoušce pak nafoukal skoro jeden a půl promile alkoholu,“ popsal jeden z mnoha dalších případů Olšovský.