„Nejde jen o pouhé cvičení a prostředek k dokonalé postavě. Jóga je především o správném dýchání, harmonii, koncentraci a vztahu k sobě, ale i k ostatním lidem,“ přibližuje Věra proč bychom měli jógu cvičit.

Kouzlo jógy tkví v její univerzálnosti. „Můžete začít v každém věku, mohou ji cvičit úplně všichni, jelikož existuje mnoho odlišných druhů. Dynamické i jemnější, pro ženy těhotné či v menopauze (hormonální jóga), jiné pro ty, kteří chtějí zhubnout a zformovat postavu (powerjóga, bikramjóga) nebo pro ty, kteří chtějí dosáhnout duševního zklidnění a rovnováhy (hathajóga),“ vyjmenovala s tím, že si stačí najít tu, která bude každému vyhovovat nejlépe.

Doba je hektická, potřebujeme zklidnění a naučit se zastavit. „Učím klienty zaměřit pozornost na sebe a provádět vědomý pohyb na vlně dechu. Dech je základ,“ upřesnila lektorka, jež předcvičuje ve svém vlastním opavském studiu Sport Perfekt.

Nejraději cvičí v přírodě. „Cvičení jógy mimo tělocvičnu má jiný rámec, a to vzduch, energii Slunce a přírody,“ uvedla s tím, že jí jóga pomohla najít samu sebe, vnitřní klid a mír.

Často také s klientkami vyráží na pobyty, v minulosti to bylo Bali či Srí Lanka, příští rok v březnu odlétají do Indie.