„Zajímalo by mně, proč nejsou v klidové zóně v Hlučíně veřejné WC a jestli se jich lidé do budoucna dočkají?," ptá se čtenář. Na jeho dotaz odpovídá místostarosta Hlučína Pavel Reiský.

„Při přípravě záměru klidové zóny v Hlučíně se o zajištění sociálního zázemí uvažovalo, nicméně po vyhodnocení předpokládaných nákladů na pořízení a provoz stacionárního objektu či mobilního zařízení jsme od záměru ustoupili,“ vysvětluje místostarosta.

Rozhodnutí se podle něj odvíjelo také od nárůstu celkové ceny díla oproti původním předpokladům. „Přitom se počítalo s tím, že tento problém alespoň částečně řeší sociální zázemí kulturního domu a restaurace Fontána. Je zřejmé, že sociální zázemí přímo na hřišti by zlepšilo komfort pro jeho návštěvníky, a to na místě samém a během celé otevírací doby,“ pokračuje. Jak dále zmínil, jako kompromisní řešení se nabízí mobilní WC s umývadlem, které by formou pronájmu mohlo být umístěno v období provozu hřiště přímo v tomto areálu. „Pro město by to znamenalo ročně navíc náklad dvacet až pětadvacet tisíc korun. O způsobu řešení se pravděpodobně bude rozhodovat při vyhodnocení první sezony provozu klidové zóny,“ dodal místostarosta.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.schindlerova@denik.cz.