Tamní zaměstnanci ale neztratili smysl pro humor a rozhodli se své „zákazníky“ potěšit zajímavým způsobem. Od 23. listopadu rozjela knihovna svůj provoz alespoň skrze výdejní okénko.

A to nebylo jen tak ledajaké. Kdo k němu zavítal, mohl si vybrat ze speciální nabídky. K mání byly třeba Dušené masové thrillery, Zapékané historické romány nebo Milostné románové pochoutky. Zkrátka nepřišli ani vegetariáni, kteří si mohli „pochutnat“ na Salátu k knižních listů.

Všimli si ho i v Praze

A toto „hladové“ okno se nestalo populární jen mezi čtenáři. „V týdnu jej navštívilo přes sto osob. Hojně se však sdílelo i na sociálních sítích. Svou originální nabídkou oslnilo i ředitele Národní knihovny České republiky pana Richtera a mělo by se objevit v dalším čísle Bulletinu SKIP, tedy Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky,“ přibližuje kravařská mluvčí Eva Hanzlíková.

Od 3. prosince už knihovna přešla na běžný půjčovní režim. „Snad už bude vše v pořádku a se čtenáři se budeme vídat jen v teple naší knihovny. Věříme, že naše okénko čtenáře pobavilo. A o to šlo,“ doplňuje knihovnice Monika Ševčíková.