Od nápadu přeměnit starou nevyužívanou a zanedbanou zahradu v sousedství mateřské školy v místo pro odpočinek a relaxaci místních už uběhla pěkná řádka měsíců. „Díky vaší pomoci otevřeme bránu Zahrady setkání. Začíná se ve čtrnáct hodin,“ vzkazuje Jana Červenková z občanského sdružení Kyjovičtí rodáci, které se celé iniciativy ujalo a posléze ji se svými partnery realizovalo.

Její slova jsou tak určena hlavně těm, kteří neváhali a pomáhali na s úpravou zahrady na brigádách. „Projekt Zahrada setkání byl realizován za pomoci více než devadesáti dobrovolníků - občanů Kyjovic, kteří zde odpracovali několik set brigádnických hodin. Za celou dobu se konalo devět brigád, dvě z toho za účasti široké veřejnosti, na zbylé brigády byli oslovováni konkrétní lidé, kteří byli požádáni o pomoc,“ uvedla Červenková.

Vlastní realizaci projektu předcházela dvě plánovací setkání, na základě kterých připravila architektka Škrovová projektovou dokumentaci. „Nad rámec projektu jsme vybudovali dětské hřiště, naopak se nám zatím nepodařilo vybudovat pergolu,“ posteskla si Červenková s tím, že pergola by nicméně měla být hotova v říjnu.

Slavnostní zahájení bude u sochy Zahrada setkání. Na všechny pak čeká bohatá tombola, jejíž výtěžek je určen na zakoupení dalších herních prvků pro dětské hřiště.