Stavba rondelu je záležitostí Moravskoslezského kraje, jemuž se v letošním roce povedlo získat 812 milionů korun na dopravní stavby.

„Z krajského rozpočtu na ně půjde přes 87 milionů korun. Z těchto peněz zaplatíme třeba stavbu kruhových objezdů v Krmelíně, Klimkovicích nebo Ludgeřovicích, protihlukové stěny za 3 miliony a 50 milionů korun dáme za souvislé opravy silnic II. a III. tříd, včetně mostů,“ komentoval náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.

Podle ludgeřovického starosty Daniela Havlíka by na samotný kruhový objezd měla být vyčleněna částka okolo devíti milionů korun. Rondel by na zmíněné křižovatce měl pomoci vyřešit nepřehledné situace, k nimž tam dochází.

„Provoz je tady opravdu velký. Docházelo zde i k nehodám. Řada řidičů je při sjezdu ze silnice I/56 rozjetá a překračuje povolenou rychlost. Víme to mimo jiné i z měření, které prováděla Policie České republiky. Věříme, že ,kruháč' v tomto místě pomůže zklidnit dopravní situaci. Stavba by měla být zahájena ještě v letošním roce,“ vysvětloval starosta Ludgeřovic Daniel Havlík.

Z kruhového objezdu by se řidiči v budoucnu měli dostat i k plánovanému centru služeb, které má vzniknout na nedaleké Menšíkově louce.

Ludgeřovice podobně jako další obce a města nacházející se na frekventované komunikaci I/56, po níž se z Opavy přes Hlučín dostanete až do Ostravy, trpí zvýšeným provozem.

„Situace není dobrá. Aut tudy jezdí skutečně hodně. Pokud zde navíc dojde k nehodě, doprava se odklání a směřuje přes Ludgeřovice,“ dovysvětlil Daniel Havlík.