Do areálu školního statku zamíří lidé na přehlídku mláďat hospodářských zvířat. K vidění tu bývají kuřátka, housátka, kachňátka, králíčci, selátka, telátka, kůzlata, jehňata nebo hříbata a všichni zástupci zvířecí říše představují velkou atrakci hlavně pro děti.

Součástí programu jsou ukázky spolupráce člověka se zvířaty. Mají podobu ukázek sokolníků, výcviku služebních psů, agility show; členové jezdeckého oddílu předvádějí koňskou čtverylku a jezdecké hobby závody. Návštěvníci se mohou svézt v historických kočárech a děti v sedlech poníků.
Všechny expozice budou opatřeny popisy zvířat i zajímavostmi o nich.

Zdeňka Radila přivedla k soudu vězeňská eskorta.
Bývalý šéf Pivovarů Lobkowicz byl vydán do ČR. V Ostravě stanul před soudem

„Divácký rekord je více než 3500 návštěvníků během jednoho dne. Pohodu obvykle dotváří pěkné počasí, volný vstup, country hudba i možnost občerstvení v Kolibě,“ dodává ředitel Střední zemědělské školy Arnošt Klein s tím, že hodně dětí chodí se školkou, školou nebo s družinou.

Travnatý areál statku vybízí děti ke hrám a soutěžím

V areálu statku jsou dispozici obří odpočinkové stany a ohniště u teepee svádí k opékání špekáčků. I letos se počítá s oblíbenými ukázkami techniky a činnosti vojáků, policie, hasičů, integrovaného záchranného sboru a vodních záchranářů.

Chybět nebudou zábavné dětské atrakce, ale nic nepředčí zájem o zvířátka. S nimi je totiž spojeno všechno - každá soutěž, přehlídka i atrakce. Součástí Dne mláďat je velká výstava výtvarných prací dětí mateřských a základních škol.

Kyberkriminalita a na co si dát pozor.
Na Opavsku se rozmohla kyberkriminalita, policie varuje občany před podvody

„Dobrý den pane řediteli, chtěla bych Vám srdečně poděkovat za doprovod studentů k našim imobilním seniorům. Kluci byli perfektní, jsou moc šikovní a komunikativní. Výstava byla perfektně připravená a všem se ohromně líbila. To bylo něco úžasného i pro nás dříve narozené.“ Tak zní jeden z mnoha děkovných vzkazů, které přicházejí řediteli opavské Střední zemědělské školy Arnoštu Kleinovi od nadšených návštěvníků.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Ceny benzinu v kraji se na řadě míst vyhouply přes 40 korun. Dá se ale ušetřit

Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch