Bude v něm za dobrovolný příspěvek rozdávat Mikulášské balíčky s nápojem, brambůrkami a překvapením, prodávat kávu s sebou a též drive-in svařák.

Výdejové okénko se osvědčilo už při první vlně epidemie na jaře a pomohlo nejen zachránit zásoby, ale vybrat i patnáct tisíc korun jako příspěvek pro Kupe. Nyní se situace opakuje. Ve skladu zůstává řada nápojů nebo pochutin, kterým se pomalu blíží datum expirace, datum povoleného otevření je nejasné a pořádání kulturních akcí v nedohlednu. Obrací se proto znovu na své příznivce s prosbou, aby mu se zásobami pomohli. Okénko bude tentokrát tematické a děti by si měly připravit básničku, protože možná přijde i Mikuláš.

Ilustrační foto
Nová kniha provede čtenáře městem

Kromě Mikulášského okénka připravuje Kupe pro diváky ještě další akce. Záznamy dvou živě vysílaných online koncertů (Duo Jedlinský & Fischer, Bužma) z předchozích měsíců jsou stále přístupné na facebook.com/kupecko.

V pátek 4. prosince v 18 hodin, tedy v předvečer sv. Mikuláše, zajistí pro posluchače další online koncert v podání folkového My dva trio. Zároveň připravuje novou výstavu s názvem Usmějte se, prosím… Nejstarší fotografické ateliéry v Opavě 1850–1948. Otevřená bude hned po uvolnění opatření na 3. stupeň PES, nejdříve však v úterý 8. prosince.