Bytový dům bude mít půlkruhový půdorys a v šesti nadzemních podlažích vyroste celkem čtyřiašedesát bytů různých velikostí, vybavených lodžiemi nebo terasami. K nim bude příslušet jednadvacet parkovacích míst v garážových boxech a osmnáct dalších stání.

Pozemek patří statutárnímu městu Opava, které ho pronajalo ostravské společnosti SB Development. Jejímu projektu s názvem Bytové jednotky Opava–Kateřinky, ulice Hálkova, byla stavebním povolením dána zelená a společnosti v zahájení prací už nic nebrání.

„Pokud bude při kolaudaci všechno v pořádku, město firmě zastavěný pozemek odprodá. Je to bezpečnostní pojistka k tomu, aby investor skutečně postavil to, co postavit slíbil,“ vysvětluje mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

Rozlohu zamýšlených bytů, jejich cenu ani přesný termín zahájení stavebních prací magistrát dosud nezná. Žádné další žádosti investorů na stavbu bytových domů odbor výstavby zatím nemá.

Ve výstavbě už jsou dva bytové domy, a to na Krnovské ulici a v ulici Na Rybníčku. Dům na Krnovské ulici bude mít šestnáct bytů 2 + kk a mezonety 2 + kk. Čtvereční metr jejich plochy přijde kupce na 26 000 korun bez DPH a některé byty už své vlastníky mají.

Dům v ulici Na Rybníčku může být zabydlený také za rok. Na šesti patrech bude mít čtrnáct bytů 2 + kk a 3 + 1. Čtvereční metr bytové plochy bude stát 38 000 korun a každý byt bude vybaven podle velikosti balkonem nebo terasou. Součástí bude sklep nebo komora na chodbě.

Majitelé vozidel budou mít ve dvoře šest garážových stání a osm parkovacích míst. Co se vybavení jednotlivých bytů týká, bude na Krnovské ulici i Na Rybníčku zajištěno v úrovni standardu podle přání kupujících. Za požadovaný nadstandard si zájemci budou muset připlatit.

(jih, mn)