V pondělí 1. března pak začnou v zadní části ulice stavební práce na nové kanalizaci. „Silnice zůstane průjezdná s dopravním omezením vyznačenými značkami. O týden později bude tato ulice zcela uzavřena pro běžnou dopravu. Zákaz se nebude týkat vozidel stavby, zásobování a zákazníků a vozidel firem Model Pack Shop a Ainteriery,“ uvedl Roman Konečný z tiskového oddělení magistrátu. Stavět se bude déle než rok, otevírat by se toto nové parkovací místo mělo ve druhé polovině příštího roku.

Hotový parkovací dům pojme 210 aut, dalších 32 budou moci motoristé nechat na blízkém pozemním parkovišti. Čtyři místa v prostoru Skladištní ulice budou sloužit pro rychlé odbavení v systému K+R (pozn. red. původem z angličtiny – Kiss nad ride, tedy česky Polib a jeď).

Vzniknout má dále kolárna pro třicet bicyklů a nový chodník k podchodu k jednotlivým nástupištím. Počítá se i s novým osvětlením, výsadbou stromů a dobíjecími místy pro elektromobily.

Parkovací dům vyjde asi na 190 milionů, z toho 85 pokryje dotace, zbytek zaplatí město.

Další má vyrůst v Masařské ulici

A o vzniku dalšího parkovacího domu ve slezské metropoli už se jedná. „Projektový tým usilovně pracuje na přípravě další dopravní stavby, a to parkovacího domu v Masařské ulici. Ten by zjednodušil parkování v centru města,“ sdělil primátor Tomáš Navrátil.