Jak potvrdila tisková mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná, v sadech Svobody, ve Dvořákových a v Křížkovského sadech začne program v sobotu 28. května ve 13 hodin a potrvá zhruba do 18 hodin.

„Pro děti i náctileté jsou připraveny různé soutěže a aktivity, například malování na obličej, stavba hradu, střelnice a podobně. Kdo bude mít chuť, může si vyzkoušet trampolínu, nafukovací skluzavku či adrenalinové lezení na nafukovací horolezecké stěně nebo na bedýnkách,“ řekla k programu Monika Štěpánková z kanceláře primátora.

Jak dále zmínila, malí zvědavci si mohou prohlédnout armádní a hasičskou techniku, nebo si zajezdit na konících. „V 17 hodin pak začne v prostoru před Obecním domem dětská karnevalová show s Pavlem Novákem,“ podotkla.

Veteráni projedou městem

Sobotní přehlídku aut pak okomentovala tisková mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná. „Od 13.30 hodin budou přijíždět z ulice Mezi Trhy přes Horní náměstí na Ostrožnou ulici veteráni i novější vozy amerických značek členů US Cars. Silná vozidla se zhruba na hodinu a půl zastaví na ulicích Ostrožná a sady Svobody, aby si je jejich obdivovatelé mohli prohlédnout zblízka,“ řekla Dobrovolná a dodala, že přehlídku zpestří také vystoupení mažoretek a moderované představení vozů v prostoru před Obecním domem.

Vystoupí divadelní herci

V rámci spanilé jízdy pak podle jejích slov projedou vozy městem po Olbrichově ulici, Olomoucké, Vančurově, Krnovské, přes Horní náměstí a Ostrožnou. „Dále bude následovat program v autokempu Fulnek - Jerlochovice, kde proběhne vyhodnocení vozů. Připraveno je i grilování, tombola, hudební produkce a ohňostroj,“ popsala Dobrovolná.

Lidé se mohou těšit také na vystoupení herců Slezského divadla, kteří zahrají pod otevřeným nebem pohádku Popelka. Stane se tak v neděli 29. května od 17 hodin na Horním náměstí v Opavě. „V tento den nabízí Slezské zemské muzeum všem dětem a mládeži do 18 let zdarma vstup do Arboreta Nový Dvůr,“ řekla závěrem Štěpánková.

Všechny akce můžete v těchto dnech navštívit zdarma.