Například starosta Rohova Daniel Procházka svátek sv. Valentýna samozřejmě uznává a každoročně dodržuje. „V tento den věnuji manželce kytičku, sladkou pusu a nezapomínám také na naše děti. Ty dostanou něco sladkého. No a já snad dostanu také něco… podle zásluh,“ podotkl starosta.

Valentýna si letos obzvlášť užije

Zástupce ředitele Městské policie Opava Petr Borunský si myslí, že svátek sv. Valentýna uznávají a slaví ti, pro které je určen, tedy zamilovaní. „Já si ho letos obzvlášť užiji, protože mám po nějaké době s kým. Nevím, jestli něco dostanu, ale obdarovávat určitě budu,“ uvedl Borunský.

A jak je na tom s Valentýnem starosta Budišova nad Budišovkou František Vrchovecký? „Přiznám se, že jsou mi bližší naše národní svátky. Tím ale nemyslím MDŽ. Na sv. Valentýna vždy svoji nejmilejší obdaruji květinou. Možná, že se dočkám odezvy a také nějakou drobnost obdržím,“ podotkl Vrchovecký.

Starosta poděkuje manželce

Pro bolatického starostu Herberta Paveru je svátek sv. Valentýna příležitostí, jak poděkovat manželce za to, že se o něj tak dobře stará. „A také u této příležitosti jí mohu říci, že ji mám stále rád. Určitě ji obdaruji kytičkou, možná i nějakým malým srdíčkem, aby na mne pořád myslela a dobře mi vařila a kupovala mi krásné košile, kravaty a podobně,“ řekl starosta a doplnil:

„Protože od manželky pořád něco dostávám, nepočítám, že by mi něco ještě dala. Postačí mi, když si večer dáme dobré víno u zapálené svíčky. A hlavní dárek na sv.Valentýna jsme si dali v podobě krátkého pobytu v Mariánských Lázních, kam jedeme podpořit naši známou, která postoupila do finále Missis 2010.“

Důkazy lásky po celý rok

Mluvčí Městské policie Opava Pavla Losertová Valentýna neuznává. „Důkaz lásky bychom měli dávat své milované osobě každý den. Dárky, vzkazy a jiné zamilované důkazy lásky upřednostňuji ke svému manželovi po celý rok, nepotřebuji k tomu vymezený den. Zda něco dostanu? Nechám se překvapit. Potěší mě i pěkný a upřímný úsměv,“ řekla.

Donese manželce kytičku

Redakce pak oslovila i sudického starostu Petra Halfara. „Jak bych to řekl? Než jsem začal slavit svátek Mezinárodního dne žen, tak přišla listopadová revoluce a pak se k takovým věcem pohlíželo jako na svátek bývalého zřízení. Začal se slavit více svátek sv. Valentýna. No a samozřejmě pak domů donesu manželce kytičku, a když to jde, tak si večer otevřeme láhev vína,“ zmínil.

Nakonec prozradil, že vždy dostává k tomuto svátku nějakou maličkost.