I třináctý ročník bude mít pod palcem uznávaný sbormistr Karel Kostera se svým sborem. Na Dolním náměstí si společně zazpívají také úřadující basketbaloví mistři z Opavy.

„Opět nám to krásně vyšlo. V úterý odehraje zápas Ligy mistrů s litevským Rytasem. Ve středu tak můžeme své pěvecké umění předvést na Dolním náměstí,“ řekl manažer sociálních sítí BK Opava Dominik Janoš. „Těšíme se na příjemné setkání,“ doplnil. Na pódiu nebudou chybět Petr Czudek, Jakub Mokráň, Radovan Kouřil, Jan Švandrlík, Kryštof Vlček, David Zach, Lumír Sedláček, Tomáš Roman, Adam Pecháček nebo Jakub Slavík. „Plánujeme připravit i naše kalendáře,“ doplnil Dominik Janoš.

Koláž, vánoční stromky, Opavsko, rok 2023.
Vyberte nejhezčí vánoční strom na Opavsku a Hlučínsku

Letos se bude zpívat těchto šest vánočních písní a koled: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Kompletní texty těchto koled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. V den konání texty také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

Na uvedených webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkají. Kdo má zájem, má možnost vyplnit jednoduchý formulář a přihlásit další místo v okolí svého bydliště.

Kabelkový veletrh Deníku a OC Breda 2023. 24. listopadu 2023.
Kabelkový veletrh v Opavě. Akce přinesla přes pětapadesát tisíc pro Dominika

„Akce Deníku se pro náš sbor stala srdcovou záležitostí. Jsme rádi, že nám budou dělat doprovod opavští basketbalisté,“ řekl sbormistr Karel Kostera.

Na uvedených webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkají. Kdo má zájem, má možnost vyplnit jednoduchý formulář a přihlásit další místo v okolí svého bydliště. Mezi přihlášenými místy jsou zatím i Štěpánkovice a Chlebičov.

Pro letošní rok se Opravárna loučí.
Opravárna v Opavě nabídne služby a také losování o ceny

Nápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí.

Akce Česko zpívá koledy už také dávno přesáhla hranice České republiky. Běžně se připojují lidé na Slovensku a každoročně se k ní připojují i krajané v různých částech světa. Zpívá se v Americe, Řecku, Turecku nebo ve Španělsku. „Koledy se dokonce rozezněly i v hlavním městě Kataru,“ prozradila Jitka Peroutková, marketingová ředitelka Deníku.

Advent na opavské zemědělce, listopad 2023.
VIDEO: Advent na zemědělce v Opavě přitáhl opět davy návštěvníků, podívejte se

Kdo má chuť aspoň na chvíli vyměnit předvánoční za příjemné chvíle strávené se stejně naladěnými lidmi, určitě by se měl do akce Česko zpívá koledy zapojit. Zpívá se ve středu 13. prosince od 18 hodin.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Své příspěvky můžete posílat na e-mail vanoce@denik.cz - těsíme se.